• Головна
  • На Стрийщині відбулася презентація книги М.Посівнича "Степан Бандера"
11:07, 18 грудня 2019 р.

На Стрийщині відбулася презентація книги М.Посівнича "Степан Бандера"

Вчора, 17 грудня у музеї-садибі Степана Бандери, що у с.Воля Задеревацька, відбулося виїзне засідання освітньої STEM-платформи «Я творю майбутнє», під час якого обговорювали ідею створення на базі музею центру країнознавства «Тіні незабутих предків» у рамках Концепції розвитку Підкарпатських територій.

Як повідомляють у Стрийській РДА, засідання відбулося за участю голови Стрийської районної ради Романа Козака, заступника голови Стрийської РДА Оксани Мелень, кандидата історичних наук, президента фонду "Літопис УПА" Миколи Посівнича, голови Волезадеревацької сільської ради Руслана Хомина та директора музею-садиби Степана Бандери Оксани Бандери. Керівники влади та представники громадськості вшанували Провідника української нації покладанням квітів до його пам’ятника.

Під час засідання вели мову про те, як здійснити об’єктування проекту, зробити візуалізацію, провести оцифрування музейних експонатів, створити проект, який був би цікавий для туриста, і одночасно розбудувати туристично-рекреаційну інфраструктуру, що дасть можливість підвищення туристичної та інвестиційної привабливості території Стрийщини, відродження і розвиток місцевих народних звичаїв, промислів, пам’яток історико-культурної спадщини , створення умов для підприємницької, культурної, просвітницької діяльності мешканців району. Плани грандіозні, але при чіткому та покроковому дотриманні логістики проекту все можливе.

Після засідання його учасники відвідали також світлицю Степана Бандери, яка знаходиться у НВК "Волезадеревацький ЗНЗ І - ІІІст.- ДНЗ". Тут відбулася презентація книжки Миколи Посівнича «Степан Бандера». З вітальним словом до присутніх та учнівської молоді звернувся голова Стрийської районної ради Роман Козак, який наголосив на важливості знання своєї історії та покликанні бути активними представниками нового покоління, яке вплине на глибинні трансформації в українському суспільстві.

Цікавим та натхненним було слово Миколи Посівнича про свою книгу, в основу якої лягли спогади та документи про боротьбу Організації Українських Націоналістів, показано роль ОУН та її лідера у суспільно-політичних процесах в Україні того часу.

На завершення до присутніх з подячним словом звернулась заступник голови Стрийської РДА Оксана Мелень, яка закликала шукати глибин нашої історії та стриміти до висот і ніколи, за жодних обставин, не стояти на місці.

Модератором розширеного виїзного засідання освітньої платформи та презентації книги була в.о.начальника відділу культури Ольга Боднар.

Фото Відділу культури Стрийської РДА.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#245 #стрийські новини #новини Стрия #Стрий
Останні новини
Оголошення
live comments feed...