Грабовецька ОТГ презентувала концепцію відновлення Стрийського летовища

Грабовецька ОТГ презентувала концепцію відновлення Стрийського летовища, Юля Бецко

Цього тижня у районному будинку культури презентували концепцію відновлення Стрийського летовища. Зустріч відбулася за ініціативи Грабовецької об’єднаної територіальної громади.

Про це повідомляє пресслужба Грабовецької ОТГ.

Свій проєкт представили фахівці кафедри творчо-аналітична група Львівської політехніки спільно з ГО «Український центр стратегії та розвитку» та ГО «Аналітичний центр «Експерт-група» під керівництвом Андріана Фітьо. На зустріч запросили представників та депутатів сусідніх громад та міста Стрия.

Ретельно дослідивши територію, фахівці розробили концепцію аеропорту й терміналу. Над розробкою цього проєкту летовища працював магістрант Назарій Карман. Його проєкт й було представлено присутнім у залі. На основі цього проєкту фахівці інституту створили концепцію розвитку цілого регіону з аеропортом для пасажирських і транспортних літаків.

Вбачається, що відновлення летовища може стати поштовхом до створення великої агломерації, до якої увійдуть: Стрий, Моршин, Самбір, Старий Самбір, Дрогобич, Трускавець, Східниця, Стебник, Борислав.

Як зазначають у Грабовецькій ОТГ, місцева влада від моменту створення намагалася запобігти остаточному знищенню старого військового аеропорту, який знаходиться в межах села Грабовець. Територія знаходиться в підпорядкуванні ДП МОУ «Аеропорт Львів-2» й займає 419 га. Відповідно до наказу Міністерства оборони України від 04.10.2016 №180 аеропорт знаходиться в стадії ліквідації, створено ліквідаційну комісію підприємства. Крім цього, станом на 01.01.2020 ДП МОУ «Аеропорт Львів-2» заборгувало перед громадою 4 089 406,00 грн. земельного податку.

Зазначимо, що Грабовецькою сільською радою було написано низку листів до Міністерства оборони, Уряду, Верховної Ради, Президента. Цими днями громада надіслала листа до Прем’єр-міністра Олексія Гончарука. Очікується прийняття законопроєкту, який дозволить передачу невикористовуваних земель Міністерства оборони в комунальну власність громадам.

Фото пресслужби Грабовецької ОТГ.

Стрий Стрийський район Стрийщина Новини Новини Стрия 245
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі