Відбувся Собор Стрийської єпархії

Минулого тижня у селі Підгірці, на Стрийщині, відбувся Собор Стрийської єпархії на тему: «Еміграція, поселення і глобальна єдність УГКЦ». Основним завданням Собору було сформувати відповідні пропозиції щодо цієї теми для їхнього розгляду учасниками VII Сесії Патріяршого Собору УГКЦ, який відбудеться у Львові наприкінці серпня. 

Про це повідомляє пресслужба Стрийської єпархії УГКЦ.

 Участь у Соборі взяли дев’яносто делегатів – представники духовенства, інститутів богопосвяченого життя та мирян Стрийської єпархії. Собор розпочався Архиєрейською Божественною Літургією у місцевому храмі Зіслання Святого Духа, яку очолив Преосвященний владика Тарас, Єпарх Стрийський.

По завершенні богослужіння, за читанням Декрету про відкриття Собору розпочалися його робочі засідання. На початку, зі вступним словом до учасників звернувся владика Тарас. У своїй доповіді єпископ закликав делегатів Собору звернути увагу на конкретні ділянки церковного життя, узагальнивши їх трьома основними темами: віра, родина, служіння. Ці теми, за словами владики, окреслюють три рівні стосунків, на яких засновується система глобальної єдності Церкви, починаючи з єдності та взаємовідносин між поодинокими людьми.

Далі до учасників Собору звернулися доповідачі: Голова єпархіальної катехитичної комісії о. Андрій Бінас з доповіддю на тему: “Катехизація в нових еміграційних, імміграційних та міграційних процесах”, віце-ректор Єпархіального Інституту душпастирства подружжя та сім’ї святих Йоакима і Анни о. Орест Демко з доповіддю: “Розвиток ефективної форми душпастирства подружжя та сім’ї”. А Промотор справедливості Стрийської єпархії о. Олег Барбуляк виступив з доповіддю  – “Адміністрація та служіння Церкви в умовах сучасності”. Коментуючи представлені доповіді, владика Тарас сказав: “Завдання нашої Церкви полягає в тому, що вона має стати для людини необхідною. Щоб навіть коли людина змінить місце перебування, перше, що вона зробить – це шукатиме свою Церкву і свого священника”.

Після перерви на обід, делегати працювали в групах, де обговорили такі проблеми як навчання віри, родина, присутність у суспільстві, адміністрація та служіння. Відтак, відбулося обговорення і представлення напрацювань груп та затвердження резолюцій Собору, які будуть передані як пропозиції для розгляду на VII Сесії Патріяршого Собору УГКЦ.

Фото пресслужби Стрийської єпархії УГКЦ.

Стрий Стрийський район Стрийщина Новини Новини Стрия 245
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі