• Головна
  • Декрет про Богослужіння в час карантину
12:56, 6 квітня 2020 р.

Декрет про Богослужіння в час карантину

Декрет про Богослужіння в час карантину

Турбуючись про здоров’я вірних в умовах розповсюдження пандеміїпосилаючись на рекомендації видані Конгрегацією Східних Церков від 25 березня 2020 року та постанови Кабінету Міністрів України (211 від 11 березня 2020 року та №255 від квітня 2020 року),визначаю наступні способи провадження Богослужінь у Стрийській єпархії УГКЦ від квітня 2020 року до часу закінчення карантину.

ІЗагальні Норми

1. Божественна Літургія у неділі, свята тана приватні прохання вірнихХресна дорогаМолебніСорокоусти чи будьякі інші богослужіння у відбуваються тільки у парафіяльних храмахза участю священника, одного дяка  (участь двох співців чи хору є заборонена), прислуги і без фізичної присутності інших людей (при закритих дверях храму). Усі присутніу храмі повинні бути особами повнолітнімиДуже заохочую, щоби, де це дозволяють можливостідля парафіян транслювалися онлайн богослужінняякі відбуваються у парафіяльному храмі або принаймні було озвучення простору довкола храму.

2. Лише парафіяльні храми впродовж всього терміну карантину мають бути в означений час відкриті для приватної молитви вірнихдотримуючись усіх санітарних нормякі визначені Міністерством Охорони Здоров’я України.

3. Особиякі присутні в храмі (не більше як 10-ть осіб одночасно), а також біля храму в часі богослуженьповинні зберігати відстань один від одного не менше як 1,5 мта мати одягнуті захисні маски.

4. Особамякі мають симптоми захворювання та всімхто з ними в якийсь спосіб контактував,відвідувати богослужіння заради безпеки інших заборонено.

5. Прислуга у храмах при виконанні свого служіння повинна використовувати захисні маски та рукавиці.

6. В храмах регулярно повинна проводитися дезинфекціяособливо кожного разу, після того як  їх відвідала більша кількість людей.

7. При співслужінні Божественної Літургії тільки головний служитель причащається з чаші Крові ХристовоїСпівслужителі причащаються Тіла і Крові Христової одночасно через замочення Тіла ХристовогоТому настоятелюякий приготовляє Проскомидіюслід вирізати видовжені частиці для отцівякі будуть співслужити.

8. Під час Причастя вірних інфекція може передаватися через ложечку, тому під час пандеміїложечку після Причастя кожного вірного слід опускати в посудину з оцтом або дизинфікуючим спиртовим розчином.

9Похорон відбувається в один день на подвір’ї храму (відкритому просторі) за присутності не більше як десяти осібВ часі похорону труна має бути закритою, а священник і всі присутні повинні мати захисні маски і рукавиці.

10Вірні мають сповнити обов’язок великодньої сповіді протягом двох місяців після закінчення карантинуПоручаю парохам/адміністраторам в даному часі створити можливості для сповіді вірнихСповідь в часі карантину може відбуватися лише у небезпеці смертіабо за попередньою індивідуальною домовленістю зі священникомСвященник у таких випадках повинен подбати про належну безпеку для себе і каянника.

11Якщо це є можливимто уділення в храмі Таїнства Хрещення і Миропомазання слід перенести на часколи закінчиться карантин. При конечній потребі ці Таїнства дозволено уділяти у приватних домахза умови виключення небезпеки зараження.

12Хворим на коронавірус Таїнства уділяються лише в небезпеці смертів погодженні з медперсоналом лікарні та дотримуючись усіх санітарних нормякі визначені Міністерством Охорони Здоров’я України.У конкретних крайніх ситуаціях скористати з диспензвиданими Апостольською Столицеюможна лише з особистого дозволу Єпархіального Єпископа.

13. Єпархіальна курія в часі карантину є закритою для відвідувачівУсі термінові справи вирішуються через комунікацію телефоном чи електронною поштою.

ІІСпосіб служіння у храмах на Квітну НеділюСтрастнийТиждень таВеликодні свята 

14Парохи/адміністратори повинні заохочувати вірних єднатися з ними у молитві через онлайн трансляції з парафіяльних храмів або брати участь у онлайн трансляціяхякі організовують інші структури УГКЦ.

15До Квітної Неділі парохи/адміністратори повинні донести до відома парафіянщо чин освячення галузок для вірних буде наступнийв Квітну Неділю вірні беруть участь у онлайн трансляції Божественної Літургіїі після прочитання священником молитви на освячення галузок хтось із родини приготовані галузки сам окроплює свяченою водою. Як винятокпри строгому збереженні санітарних приписів і вище зазначених нормсвященник наперед приготовані галузки освячує в неділю на Утренніі виставляє біля храмузвідки вірні можуть їх забрати додому.

16У Страсний Четвер не буде чину умивання ніг у Катедральному храмі.

17. У Страсний Тиждень в парафіях потрібно звершувати усі богослужіння, приписані літургійними книгами при закритих дверях храму і без присутності інших людей (sine populo).

18.Процесії навколо храму у Страсну П’ятницю та перед Пасхальною Утренею в часі карантину є забороненіЩодо винесення плащаниціто без обходу її слід встановити на приготованому Божому ГробіНа Пасхальній Утрені приписаний звичай відкривання вхідних дверей храму дозволяю замінити на відкривання царських дверей.

19Дозволяється на місцях визначити часколи храм буде відкритий для вірних протягом Страстної П’ятниці та Суботи для почитання плащаниціПовинен бути призначений відповідальнийякий буде впускати вірнихдо храму. В храмі дозволено одночасно перебувати стільком особамскільком буде забезпечена відстань один від одного не менше 1,5 мале не більше як 10-ть осіб одночасноВ храм необхідно заходити у захисній масціОбов’язком пароха/адміністраторає виключити можливість безпосереднього доступу осіб до плащаниці та пояснити вірнимщо заборонене почитання Плащаниці поцілункомнатомість почитання слід виражати поклоном.

20Напередодні Неділі Пасхи і на сам Великденьз огляду на можливе велике скупчення людейзабороняється освячувати пасхальні кошикиу храмах чи біля храмівОсвячення пасхальних страв відбувається у наступний спосібвірні беруть участь в онлайн трансляції Божественної Літургії, після прочитання священником молитов на освячення стравхтось із родини приготовані страви сам окроплює свяченою водою.

ІІІКінцеві норми

21Привиникненні незрозумілостейщодоконкретних норм цього Декретузвертатися до Єпархіального Єпископаякому належить право автентично тлумачити видані ним Декрети,або за роз’ясненням до компетентних у цьому осібЄпископапомічникаПротосинкела таКанцлера Єпархіальної курії.

22З огляду на можливі зміни ситуаціїдані норми можуть бути зміненітому прошу душпастирів слідкувати за офіційною інтернет-сторінкою Стрийської єпархії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#245 #стрийськіновини #новиниСтрия #Стрий #новини #Стрийщина #Стрийськийрайон #новиниСтрия2020 #Богослужіння #Літургія #декретБогослужінь #СтрийськаєпархіяУГКЦ,
Останні новини
Оголошення
live comments feed...