Декрет про Богослужіння в час карантину

Турбуючись про здоров’я вірних в умовах розповсюдження пандеміїпосилаючись на рекомендації видані Конгрегацією Східних Церков від 25 березня 2020 року та постанови Кабінету Міністрів України (211 від 11 березня 2020 року та №255 від квітня 2020 року),визначаю наступні способи провадження Богослужінь у Стрийській єпархії УГКЦ від квітня 2020 року до часу закінчення карантину.

ІЗагальні Норми

1. Божественна Літургія у неділі, свята тана приватні прохання вірнихХресна дорогаМолебніСорокоусти чи будьякі інші богослужіння у відбуваються тільки у парафіяльних храмахза участю священника, одного дяка  (участь двох співців чи хору є заборонена), прислуги і без фізичної присутності інших людей (при закритих дверях храму). Усі присутніу храмі повинні бути особами повнолітнімиДуже заохочую, щоби, де це дозволяють можливостідля парафіян транслювалися онлайн богослужінняякі відбуваються у парафіяльному храмі або принаймні було озвучення простору довкола храму.

2. Лише парафіяльні храми впродовж всього терміну карантину мають бути в означений час відкриті для приватної молитви вірнихдотримуючись усіх санітарних нормякі визначені Міністерством Охорони Здоров’я України.

3. Особиякі присутні в храмі (не більше як 10-ть осіб одночасно), а також біля храму в часі богослуженьповинні зберігати відстань один від одного не менше як 1,5 мта мати одягнуті захисні маски.

4. Особамякі мають симптоми захворювання та всімхто з ними в якийсь спосіб контактував,відвідувати богослужіння заради безпеки інших заборонено.

5. Прислуга у храмах при виконанні свого служіння повинна використовувати захисні маски та рукавиці.

6. В храмах регулярно повинна проводитися дезинфекціяособливо кожного разу, після того як  їх відвідала більша кількість людей.

7. При співслужінні Божественної Літургії тільки головний служитель причащається з чаші Крові ХристовоїСпівслужителі причащаються Тіла і Крові Христової одночасно через замочення Тіла ХристовогоТому настоятелюякий приготовляє Проскомидіюслід вирізати видовжені частиці для отцівякі будуть співслужити.

8. Під час Причастя вірних інфекція може передаватися через ложечку, тому під час пандеміїложечку після Причастя кожного вірного слід опускати в посудину з оцтом або дизинфікуючим спиртовим розчином.

9Похорон відбувається в один день на подвір’ї храму (відкритому просторі) за присутності не більше як десяти осібВ часі похорону труна має бути закритою, а священник і всі присутні повинні мати захисні маски і рукавиці.

10Вірні мають сповнити обов’язок великодньої сповіді протягом двох місяців після закінчення карантинуПоручаю парохам/адміністраторам в даному часі створити можливості для сповіді вірнихСповідь в часі карантину може відбуватися лише у небезпеці смертіабо за попередньою індивідуальною домовленістю зі священникомСвященник у таких випадках повинен подбати про належну безпеку для себе і каянника.

11Якщо це є можливимто уділення в храмі Таїнства Хрещення і Миропомазання слід перенести на часколи закінчиться карантин. При конечній потребі ці Таїнства дозволено уділяти у приватних домахза умови виключення небезпеки зараження.

12Хворим на коронавірус Таїнства уділяються лише в небезпеці смертів погодженні з медперсоналом лікарні та дотримуючись усіх санітарних нормякі визначені Міністерством Охорони Здоров’я України.У конкретних крайніх ситуаціях скористати з диспензвиданими Апостольською Столицеюможна лише з особистого дозволу Єпархіального Єпископа.

13. Єпархіальна курія в часі карантину є закритою для відвідувачівУсі термінові справи вирішуються через комунікацію телефоном чи електронною поштою.

ІІСпосіб служіння у храмах на Квітну НеділюСтрастнийТиждень таВеликодні свята 

14Парохи/адміністратори повинні заохочувати вірних єднатися з ними у молитві через онлайн трансляції з парафіяльних храмів або брати участь у онлайн трансляціяхякі організовують інші структури УГКЦ.

15До Квітної Неділі парохи/адміністратори повинні донести до відома парафіянщо чин освячення галузок для вірних буде наступнийв Квітну Неділю вірні беруть участь у онлайн трансляції Божественної Літургіїі після прочитання священником молитви на освячення галузок хтось із родини приготовані галузки сам окроплює свяченою водою. Як винятокпри строгому збереженні санітарних приписів і вище зазначених нормсвященник наперед приготовані галузки освячує в неділю на Утренніі виставляє біля храмузвідки вірні можуть їх забрати додому.

16У Страсний Четвер не буде чину умивання ніг у Катедральному храмі.

17. У Страсний Тиждень в парафіях потрібно звершувати усі богослужіння, приписані літургійними книгами при закритих дверях храму і без присутності інших людей (sine populo).

18.Процесії навколо храму у Страсну П’ятницю та перед Пасхальною Утренею в часі карантину є забороненіЩодо винесення плащаниціто без обходу її слід встановити на приготованому Божому ГробіНа Пасхальній Утрені приписаний звичай відкривання вхідних дверей храму дозволяю замінити на відкривання царських дверей.

19Дозволяється на місцях визначити часколи храм буде відкритий для вірних протягом Страстної П’ятниці та Суботи для почитання плащаниціПовинен бути призначений відповідальнийякий буде впускати вірнихдо храму. В храмі дозволено одночасно перебувати стільком особамскільком буде забезпечена відстань один від одного не менше 1,5 мале не більше як 10-ть осіб одночасноВ храм необхідно заходити у захисній масціОбов’язком пароха/адміністраторає виключити можливість безпосереднього доступу осіб до плащаниці та пояснити вірнимщо заборонене почитання Плащаниці поцілункомнатомість почитання слід виражати поклоном.

20Напередодні Неділі Пасхи і на сам Великденьз огляду на можливе велике скупчення людейзабороняється освячувати пасхальні кошикиу храмах чи біля храмівОсвячення пасхальних страв відбувається у наступний спосібвірні беруть участь в онлайн трансляції Божественної Літургії, після прочитання священником молитов на освячення стравхтось із родини приготовані страви сам окроплює свяченою водою.

ІІІКінцеві норми

21Привиникненні незрозумілостейщодоконкретних норм цього Декретузвертатися до Єпархіального Єпископаякому належить право автентично тлумачити видані ним Декрети,або за роз’ясненням до компетентних у цьому осібЄпископапомічникаПротосинкела таКанцлера Єпархіальної курії.

22З огляду на можливі зміни ситуаціїдані норми можуть бути зміненітому прошу душпастирів слідкувати за офіційною інтернет-сторінкою Стрийської єпархії.

245 стрийськіновини новиниСтрия Стрий новини Стрийщина Стрийськийрайон новиниСтрия2020 Богослужіння Літургія декретБогослужінь СтрийськаєпархіяУГКЦ,
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Культура
Сьогодні відзначають 157-у річницю з дня народження президента Української Національної Ради ЗУНР Євгена Петрушевича. 3 червня 1863 року у містечку Буськ на Львівщині народився майбутній президент Української Національної Ради ЗУНР, правник, патріот та відданий українець Євген Петрушевич. Історія непересічної постаті Євгена Петрушевича – це історія президента Західноукраїнської Народної Республіки, якому пропонували очолити всю Україну. Соратники казали пр...
Суспільство
Заступник міського голови Стрия Роман Волинець провів засідання комісії з питань забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа у м.Стрию. Розглянуто пропозицію щодо придбання житла для особи з числа дітей, позбавлених батьківського піклування на виконання міської програми забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа у 2020 році. Начальник служби у справах...
Суспільство
Департамент соціального захисту населення Львівської обласної державної адміністрації оголошує конкурс з визначення інститутів громадянського суспільства з метою надання їм фінансової підтримки коштом обласного бюджету для створення (розширення) соціальних підприємств. Конкурсні пропозиції подаються на розв'язання таких пріоритетних завдань: 1. Вирішення соціальних потреб та проблем інститутів громадянського суспільства шляхом створення (розширення) соціал...
Суспільство
Долішненська сільська рада повідомляє про оприлюднення заяви про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки проекту містобудівної документації – генерального плану села Долішнє Стрийського району Львівської області. Громадське обговорення заяви про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки генерального плану села Долішнє Стрийського району Львівської області проводиться з 2 червня  по 16 червня 2020 року. Пропозиції громадськості до заяви пр...
Кримінал
У Стрию поліцейські взяли під варту місцеву мешканку, засуджену за торгівлю наркотиками. Про це повідомляє старший інспектор Стрийського відділу поліції Ольга Марцинюк. Суд визнав 51-річну мешканку Стрия винною у вчиненні злочину та призначив їй покарання - сім років позбавлення волі з конфіскацією майна. На початку 2018 року співробітники Стрийського відділу поліції, за процесуального керівництва місцевої прокуратури, задокументували незаконну діяльність...
Здоров'я
Станом на 03. 06. 2020 р за добу госпіталізовано в КНП "Стрийська ЦМЛ" 3 хворих з підозрою на COVID- 19 (Стрий, Стрийський та Миколаївський р-ни). Про це інформує головний інфекціоніст Стрия Андрій Бабяк. Всього за час пандемії було 77 звернень (40 місто, 37 район). Одержано 4 позитивних результати (Стриганці-2, Загірне, Ходовичі). Всього підтверджених 48 (24 місто, 24 район). Всього померли 3 (місто, 2 район). Всього одужали 10 (7 місто, 3 район)- 2-х кра...
Здоров'я
Ситуація із захворюваністю на Covid-19 в області не сприяє послабленню карантинних заходів. Відповідне рішення ухвалили сьогодні на позачерговому засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. “Попри високу кількість звернень і стабільно високі цифри госпіталізованих хворих протягом останніх 2-ох тижнів, ми маємо заповненість ліжок - 22 %, а кількість проведених ПЛР тестувань на 100 тис. населення - 97. Однак за...
Суспільство
"У місті Стрию 03. 06. 2020 року з 10:00 год. до 19:00 год. буде відключено водопостачання у зв'язку з проведенням аварійно-відновлювальних робіт на центральному колекторі мережі." - повідомляє КП "Стрийводоканал".
Суспільство
Вчора, 1 червня Україна зазнала непоправної втрати – помер геній української музики Мирослав Скорик. "Львівщина в жалобі – від нас відійшов композитор і музикознавець, Герой України, народний артист, лауреат премії імені Т.Г.Шевченка Мирослав Михайлович Скорик. Помер великий Українець і шляхетна Людина, яка упродовж усього свого життя самовіддано служила Мистецтву та прославляла Україну у світі. Його внесок у післявоєнну музичну історію нашої країни неможл...