• Головна
  • В Україні збільшили штрафи для паліїв трави
17:58, 13 квітня 2020 р.

В Україні збільшили штрафи для паліїв трави

В Україні збільшили штрафи для паліїв трави

Штрафи за випалювання трави, сміття та за спричинення лісових пожеж – збільшено. Відповідний законопроект сьогодні на позачерговому засіданні Верховної ради України підтримали 328 народних депутатів.

Випалювання листя чи трави не лише забруднює довкілля, воно впливає на родючість ґрунтів. Сьогодні проблема набула серйозних масштабів. До гасіння таких пожеж залучають тисячі рятувальників, сотні одиниць техніки. Це величезні витрати для бюджету, недоречні в період, коли вся країна бореться з поширенням пандемії та намагається на всьому заощаджувати. Тож ми посилюємо відповідальність за скоєння згаданих правопорушень.

Адміністративні штрафи:
✅ за випалювання сухої трави можуть становити до 6120 гривень для звичайних громадян і до 21420 гривень для посадових осіб;
✅ за знищення рослинності заповідного фонду – штраф 12240 гривень для звичайних громадян та 30600 гривень для посадових осіб.
Кримінальна відповідальність:
✅ за знищення чи пошкодження об’єктів рослинного світу вогнем – штраф до 153 тисяч гривень чи обмеження волі терміном від 2 до 5 років, або ж позбавлення волі на той самий термін.
✅ за забруднення атмосферного повітря штраф до 61200 гривень чи обмеження волі терміном до 3 років із позбавленням права обіймати певні посади або ж займатися певною діяльністю на той самий термін чи без цього.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#245 #стрийськіновини #новиниСтрия #Стрий #новини #Стрийщина #паліннятрави #штраф
Останні новини
Оголошення
live comments feed...