Сьогодні відзначаємо 155-ту річницю з дня народження митрополита Андрея Шептицького

Сьогодні відзначаємо 155-ту річницю з дня народження митрополита Андрея Шептицького, Ірина

«Не потоком шумних і галасливих фраз, а тихою невтомною працею любіть Україну». Митрополит Андрей Шептицький.

Його ім'я вже давно стало символом української Церкви, символом духовності нації, символом національного та духовного єднання народу.
Надзвичайно харизматична особистість. Меценат, дипломат, реформатор, державний та церковний діяч.
Свій шлях він обрав свідомо. Прагнув бути скромним монахом, але доля вирішила по іншому. За все своє життя Митрополит Андрей Шептицький стільки встиг зробити як для Церкви, так і для всієї української нації, скільки досі не зробив жоден церковний діяч. Його життя - це ціла духовна епоха. Його заповіти і науки є прикладом для наслідування усім нам. Він став легендою ще за життя, легендою, яка досі надихає українців.

Владику Андрея називали «велетнем святоюрської гори». Часто задумуюся над багатозначністю цього вислову.
Андрей Шептицький мав зріст 2 метри 10 сантиметрів. Поставний, красивої зовнішності чоловік. Завжди розважливий та розсудливий. Надзвичайно розумний, критично мислячий.
Та справжня його велич набагато глибша.
Коли граф Шептицький став митрополитом УГКЦ, галичани сприйняли його насторожено та з недовірою. Вважали, що виходець із знатної римо-католицької родини, хай і з діда-прадіда української, полонізує українську церкву.
Та дуже скоро митрополит став для українців моральним авторитетом, справжнім лідером. Бо відмовився від титулу графа і творив нашу націю. І робив це з великою любов’ю.
Владика Андрей заснував музей, збирав рукописи, ікони, картини - і дарував нам ці культурні скарби. Відкрив богословську академію, школи, садки, клопотався про український університет – і давав нам освіту. Засновував банки, створював кооперативи, вчив підприємництва – проектував нашу економічну незалежність. Засуджував будь-які прояви насилля, рятував від нацистів єврейські родини, створював сиротинці - і дав нам важливий орієнтир: будувати державу треба, спираючись на Божі і моральні закони.
Андрей Шептицький навчив нас не втрачати віру. Навіть тоді, коли більшовики на очах знищували всі його надбання, він не переставав твердити, що українська Церква відродиться і буде єдиною.
Україна буде незалежною, відокремиться від Москви і стане могутньою, - пророкував митрополит. Радив шукати дружніх взаємин з незалежними європейськими державами.
Ми ще не повністю усвідомили всю велич постаті Андрея Шептицького – мислителя світового масштабу, і його спадку. Наш обов’язок - щораз більше відкривати її для себе. І йти тією дорогою, яку митрополит проклав для нас.

Стрий новиниСтрия сайтмістаСтрия Стрийщина новиниСтрийськогорайону2020 245.ua сайтТвогоміста АндрейШептицький
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі