Підсумки тижня за результатами програми «Доступні кредити 5-7-9%»: 207 нових кредитів на суму в 666 мільйонів гривень

Підсумки тижня за результатами програми «Доступні кредити 5-7-9%»: 207 нових кредитів на суму в 666 мільйонів гривень, Ірина

Уповноважені банки динамічно збільшують кредитний портфель програми «Доступні кредити 5-7-9%». За минулий тиждень було укладено 207 нових кредитних угод на загальну суму 666 мільйонів гривень. Про це інформують у Міністерстві фінансів України.

Загалом, станом на 17 серпня 2020 року, вже видано 2198 кредитів на загальну суму 4,893 мільярда гривень.

За минулий тиждень за державною програмою «Доступні кредити 5-7-9%» банки  рефінансували більше ніж півмільярда гривень (590 млн грн) та надали 76,2 млн грн інвестиційних кредитів та позик на оборотний капітал.

За цей тиждень на 50,4 мільйона гривень збільшився портфель інвестиційних кредитів Програми. Станом на 17 серпня він складає 921,228 мільйона гривень.

Загалом в рамках програми вже рефінансовано кредитів на 3,885 мільярда гривень та видано інвестиційних кредитів і позик на поповнення оборотного капіталу на суму в 1,007 мільярда гривень.

У рамках спеціального антикризового кредитного пакету програми, який був введений урядом на час дії карантинних обмежень у зв’язку з всесвітньою пандемією  Covid19,  підприємці вже отримали позик на суму 89,9 мільйона гривень.

Лідерами за сумою укладених угод в рамках програми «Доступні кредити 5-7-9%» є комерційні банки. Зокрема на першому місці з сумою в 880,370 мільйона гривень – Райффайзен Банк Аваль. Зовсім трохи поступився лідеру Креді Агріколь Банк,  клієнти цього банку в рамках програми «Доступні кредити 5-7-9%» отримали позик на суму в 815,332 мільйона гривень. І на третьому місці – Кредо Банк  з сумою в 704,749 мільйона гривень. Утім, левову частку кредитних портфелів цих банків в рамках програми «Доступні кредити 5-7-9%» займає саме рефінансування. У Райффайзен Банк Аваль рефінансування раніше отриманих кредитів – це 97% від усіх укладених в рамках програми угод. В Креді Агріколь – всі 100%. І в Кредо Банку – 94%.

Натомість інвестиційні кредити впевненіше видають державні банки. 70% виданих в рамках програми «Доступні кредити 5-7-9%» Укргазбанком – це інвестиційні кредити. Загалом в рамках програми з лютого цього року банк вже профінансував мікро та малий бізнес на суму в 604,365 мільйона гривень. Ощадбанк видав кредитів на суму 295,946 мільйона гривень – з них інвестиційних – 86% (253,217 мільйона гривень). Приватбанк уклав угод на суму в 387,764 мільйона гривень, з них 62% (240,324 мільйона гривень) - це інвестиційні кредити та 37% (142,418 мільйона гривень) – це рефінансування.

Нагадаємо, станом на 10 серпня позику в рамках Програми можна отримати в АТ «Ощадбанк», АБ «Укргазбанк», АТ КБ «ПриватБанк», АТ «Укрексімбанк», АТ АКБ «Банк Львів», ПАТ «ПУМБ», АТ «БАНК АЛЬЯНС», АТ «КРЕДОБАНК», ПАТ «БАНК ВОСТОК», АТ «Райффайзен Банк Аваль», АТ «ТАСКОМБАНК», АТ «Альфа-банк», АТ «КБ «ГЛОБУС», АТ «МЕГАБАНК», АТ «ПОЛІКОМБАНК», АТ «КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК», а також, відповідно, КредитВест Банк та ОТП Банк.

«Ініційована Президентом та підтримана урядом програма підтримки мікро та малого підприємництва «Доступні кредити 5-7-9%» нещодавно переступила піврічний рубіж. Вона вже довела свою ефективність і продовжує користуватися попитом як у підприємців, так і у банків. Лише за останній місяць уповноважені банки отримали 1 680 нових заявок на отримання кредитів у рамках програми. А за 6 місяців було опрацьовано вже близько 5300 поданих підприємцями пакетів документів на отримання позики. І майже 27% клієнтів отримали позитивне рішення банку. Ще трохи більше трьох тисяч заявок перебувають у роботі уповноважених банків. Загалом, за останній місяць банкам вдалось на 93% збільшити кількість укладених угод в рамках програми «Доступні кредити 5-7-9%»,  - відзначив Міністр фінансів України Сергій Марченко.

Нагадаємо, що наприкінці квітня уряд спростив умови участі у цій програмі. Зокрема, пом’якшив вимоги до обов’язкової прибутковості бізнесу, зняв обмеження щодо напрямків використання коштів та максимальної суми кредиту. І вже у червні програма в нашій області активно запрацювала.

«На Львівщині програмою «Доступні кредити 5-7-9%» скористалися підприємці, що працюють в основному в галузі сільського господарства, переробної промисловості, торгівлі, охорони здоров’я тощо. Отримані кредити допомагають їм реалізувати інвестиційні проекти, поповнити обігові кошти, рефінансувати кредити, які вони отримували раніше»,- розповів т.в.о. директора департаменту економічної політики Львівської ОДА Степан Куйбіда.  

Зазначимо, що на сьогодні на Львівщині вже видали понад 200 кредитів за  програмою «Доступні кредити 5-7-9%» для мікро- та малого бізнесу.

Стрий новиниСтрия сайтмістаСтрия Стрийщина новиниСтрийськогорайону2020 245.ua сайтТвогоміста економіка бізнес доступнікредити,
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі