Кабмін змінив порядок виплати державної соціальної допомоги: що важливо знати одиноким матерям

Постановою Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 № 632 «Деякі питання виплати державної соціальної допомоги» змінено порядок призначення допомоги на дітей одиноким матерям.

При визначенні права на призначення допомоги на дітей одиноким матерям враховується рівень доходів сім’ї, факт працевлаштування, а також майновий стан сім’ї.

Внесеними змінами передбачено, що допомога не призначається, якщо у складі сім’ї одиноких матерів (батьків) є працездатні особи, які досягли 18-річного віку та не працювали, не проходили військової служби, не провадили підприємницької чи професійної незалежної діяльності, не навчалися за денною формою, не зареєстровані в центрі зайнятості більше ніж три місяці.

Однак вказана норма не застосовується до осіб, які сплачують або за яких сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, у розмірі не менше від мінімального сумарно протягом трьох місяців; доглядають за дітьми до трьох років або до шести років на підставі висновку ЛКК, за тяжкохворими дітьми, за дітьми з інвалідністю, за особами з інвалідністю   внаслідок психічного розладу, за особами, які досягли 80-річного віку, надавали соціальні послуги.

На обмежений термін надано право на призначення допомоги на дітей одиноким матерям, якщо у складі сім’ї є особа з інвалідністю;  відсутність доходів, пов’язана з тривалою хворобою членів сім’ї; а також багатодітним сім’ям у разі звернення за призначенням допомоги у липні-грудні 2020 року.

Рекомендуємо для визначення права одиноким матерям звернутися до управління соціального захисту населення. Також подати заяву та необхідні документи можна в інший зручний спосіб, зокрема, направивши документи поштою, через дистанційні скриньки в органах соціального захисту населення. У сільській місцевості документи приймаються уповноваженими особами об’єднаних територіальних громад, сільських (селищних) рад.

Стрий новиниСтрия сайтмістаСтрия Стрийщина новиниСтрийськогорайону2020 245.ua сайтТвогоміста соціальнадопомога матеріодинокі зміни,
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі