У Стрию волонтери Андрій та Аліна з міста Луцька розмалювали ворота синагоги (вул. Миколи Міхновського, 5.), в кольори прапора держави Ізраїль.
Про це повідомляє Мій Стрий.
У травні 2016 року Культурна ініціатива «Коло» ініціювала збір ідей щодо відновлення синагоги. У червні 2017 року волонтери Lviv Volunteer Center – при ВЄБФ «Хесед-Ар’є» прибирали територію, зокрема, зрізали зарослі чагарники в середині та поруч синагоги.
Довідково
Велика синагога у м. Стрию була зведена у 1817 р. коштом єврейської громади міста, гарно збудована на зразок храму Соломона, квадратна у плані, виконувала також фортифікаційні функції і вражала відвідувачів своєю величчю, причому не лише євреїв.
Особливість архітектури цієї синагоги полягала у тому, що вона була подібна до міської ратуші і бастіонів фортець; наявність численних арок з бійницями, за якими були розміщені гармати, - усе це свідчило про використання цієї будівлі з оборонною метою, такий стиль був характерний для тогочасного європейського будівництва, що дозволило цій єврейській святині пережити буремні роки воєн і повстань.
Ще у далекому XVІ ст. у Стрию виникла організована єврейська община, яка зосереджувалася у південно-східному кварталі міста. Згодом, у XVІІ ст. король Владислав ІV видав дозвіл юдеям купувати землю під забудову і вести торгівлю медом та спиртними напоями, а також наказав прийняти їх до громадського життя, тож поступово їхня громада збільшувалася.
Після Другої світової війни у часи войовничого атеїзму приміщення синагоги обладнали під торговельні склади, а наприкінці 70-тих років XX ст. воно було повністю знищене, оскільки на місці цієї величної споруди планували зробити басейн.
На сьогодні мурована Велика синагога у Стрию є недіючим об'єктом, від неї залишилися лише руїни (великі стіни) і вважається пам'яткою архітектури місцевого значення. Споруда розташована у центральній частині міста, поблизу Кафедрального собору Успіння Богородиці.