• Головна
  • Що таке ОТГ і як вона працюватиме
12:17, 25 вересня 2020 р.

Що таке ОТГ і як вона працюватиме

Що таке ОТГ і як вона працюватиме

В чому суть реформи децентралізації в Україні?

В Україні був запущений процес децентралізації. Це коли повноваження і ресурси передаються на місця, а громада сама визначає куди витратити зароблені гроші.

Але у маленьких громад просто не вистачить ресурсів відродити села. Єдиний вихід — укрупнення кількох рад шляхом об’єднання. Це дасть можливість використати спільні ресурси для розвитку територій.


Що таке ОТГ?

Об’єднана територіальна громада — це добровільне об’єднання жителів сільської, селищної або міської ради, які межують між собою. Ініціювати об’єднання можуть як голови та депутати місцевої влади, так і самі жителі.

В той же час об’єднана громада не має бути дрібною, бо тоді вона не матиме достатніх ресурсів. Якщо об’єднаються два-три малих села, де немає належної інфраструктури, то це буде не ефективно. Таким селам краще приєднуватися до громад, де є промислові підприємства чи бізнес.

З іншого боку, ОТГ не має бути завеликою, бо тоді віддалені села будуть далеко від центру об’єднаної громади і не отримають послуг, на які розраховують. Ці всі моменти мають прораховуватися ще при підготовці до об’єднання.


Як працює ОТГ і хто нею керує?

Після створення ОТГ проводяться вибори. Люди обирають голову і депутатів об’єднаної територіальної громади. А також старост, які представляють одне або декілька сіл, в залежності від кількості жителів.

Це все керуючі органи ОТГ. Вони розробляють плани розвитку території, затверджують податки і збори, визначають бюджет громади і розподіляють видатки.

Головне, щоб після об’єднання ОТГ стали самодостатніми. Для цього вони отримують ресурси колишніх тергромад та відповідні повноваження. ОТГ не підпорядковуються районній раді, а самі визначають за яким курсом рухатися та куди витрачати зароблені гроші.


Яка вигода місцевим жителям від створення ОТГ?

В першу чергу це якісні освітні, медичні та адміністративні послуги. В цьому держава допомагає грошима напряму ОТГ. Раніше ці кошти надходили до районної ради, а потім йшов перерозподіл. Відтепер цими грошима розпоряджаються люди на місцях і самі вирішують що краще зробити — відремонтувати дах на школі, побудувати дорогу чи зробити освітлення на вулиці. Як ефективніше витратити гроші на утримання шкіл, дитячих садків. Те ж саме і в медицині. Громада сама вирішує яких лікарів залучити чи яке медичне устаткуванням купувати, щоб пенсіонери не їхали лікуватися в місто.

Ще в кожній ОТГ створюється центр надання адміністративних послуг, щоб селяни не їздили до райцентру за кожною довідкою.

Коли люди виберуть керівників ОТГ, то вимагатимуть від влади покращення життя та виконання всіх обіцянок. Тому відмовки, що немає грошей, прийматися не будуть. Люди зможуть не тільки контролювати, а і впливати на її роботу шляхом проведення загальних зборів, громадських слухань тощо.


Звідки з’являться гроші в об’єднаній громаді?

Об’єднані громади отримують такі ж доходи, які сьогодні отримують міста обласного значення за рахунок:

  • податку з доходів фізичної особи (тобто із зарплати громадян) — 60%

  • податку на прибуток підприємств, акцизного податку — 10%

  • екологічного податку — 80%.

Також в бюджет громади йде 100% єдиного та земельного податків, податку на нерухомість.

З держбюджету ОТГ напряму отримують гроші на освіту, медицину, спорт, культуру, соціальний захист.

Ще за державні гроші можна реалізовувати власні проекти. Чим активніше громада, тим більше проектів буде реалізовано. Відповідно ОТГ більше зароблятиме і більше витрачатиме на розвиток територій. Це буде стимулом для залучення додаткових інвестицій. А в подальшому — для поліпшення життя людей.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Стрий #новиниСтрия #сайтмістаСтрия #Стрийщина #новиниСтрийськогорайону2020 #245.ua #сайтТвогоміста #ЩотакеОТГ

Коментарі

Оголошення
live comments feed...