• Головна
  • Сьогодні - 79 річниця трагедії Бабиного Яру
10:14, 29 вересня 2020 р.

Сьогодні - 79 річниця трагедії Бабиного Яру

Сьогодні - 79 річниця трагедії Бабиного Яру

Бабин Яр — урочище на північно-західній околиці Києва.

Під час німецької окупації Києва у 1941—1943 роках Бабин Яр став місцем масових розстрілів німецькими окупантами мирного населення і радянських військовополонених; євреїв та циган — за етнічною ознакою, а також партійних та радянських активістів, підпільників, членів ОУН, заручників, «саботажників», порушників комендантської години та інших.

За даними історика, провідного наукового співробітника Музею історії Києва, відповідального секретаря Громадського комітету для вшанування пам'яті жертв Бабиного Яру Віталія Нахмановича, за весь час німецької окупації у Бабиному Яру були розстріляно 90–100 тисяч людей, з них приблизно 65–70 тисяч євреїв.

На території Бабиного Яру планується зведення Меморіалу: зараз два можливі проєкти - приватний проєкт спонсорований російськими олігархами Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр» та Національний історико-меморіальний заповідник «Бабин Яр».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Стрий #новиниСтрия #сайтмістаСтрия #Стрийщина #новиниСтрийськогорайону2020 #245.ua #сайтТвогоміста #БабинЯр #жертви #вшануванняпам'яті.

Коментарі

Оголошення
live comments feed...