Житлова субсидія 2020: кому продовжать автоматично , а кого чекають в управлінні соцзахисту

Житлова субсидія 2020: кому продовжать автоматично , а кого чекають в управлінні соцзахисту, Ірина

Головним механізмом забезпечення соціального захисту населення при оплаті житлово-комунальних послуг є програма житлових субсидій, яка діє в Україні вже понад 20 років. Завдяки програмі житлових субсидій малозабезпечені громадяни оплачують не повну вартість житлово-комунальних послуг, а лише частину платежу, яка залежить від розміру середньомісячного сукупного доходу домогосподарства в розрахунку на одну особу. Що менші доходи домогосподарства, то меншою є частка обов’язкової плати за житлово-комунальні послуги.

Управління соціального захисту населення Стрийської райдержадміністрації інформує, що з початком нового опалювального сезону 2020-2021, який розпочався 16 жовтня, проводиться автоматичне перепризначення житлової субсидії без особистого звернення громадян. Це стосуватиметься більшості одержувачів субсидії.
Проте потрібно поновити документи таким домогосподарствам:


• у складі яких є внутрішньо переміщені особи;
• у складі яких кількість фактично проживаючих зареєстрованих осіб менша, ніж кількість зареєстрованих осіб;
• у складі яких є непрацюючі особи працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати;
• які орендують житлове приміщення для проживання;
• які звертаються за призначенням житлової субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.
Житлову субсидію буде призначено тим сім’ям, в яких станом на 1 жовтня не буде простроченої понад три місяці заборгованості з оплати за житлово-комунальні послуги, що не перевищує 340,0грн (підпункт 5 пункту 14 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», із змінами та доповненнями).
У випадку наявності такої заборгованості, існує механізм реструктуризації заборгованості споживачів з оплати житлово-комунальних послуг на підставі укладеного договору з надавачами цих послуг.

Додатково наголошуємо, що громадяни, яким призначено житлову субсидію, зобов’язані протягом 30 календарних днів поінформувати Управління соціального захисту населення про обставини, які можуть вплинути на призначення житлової субсидії, зокрема, зміну складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) членів домогосподарства, їх соціального статусу, зміни у складі сім’ї члена домогосподарства, покупку, набуття права власності чи оплату послуг на суму, що перевищує 50тис.грн, тощо. Також необхідно повідомляти про наявність транспортного засобу, що підлягає державній реєстрації і з дати випуску якого минуло менше п’яти років (крім мопеда та причепа).
Звертаємо увагу, що в період карантину документи можна надіслати як поштою на адресу: м.Стрий, вул.Б.Хмельницького, 18, так і в електронній формі через офіційний веб–сайт Мінсоцполітики з накладанням кваліфікованого електронного підпису. Окрім того, в паперовому вигляді документи приймаються через уповноважених представників селищної та сільських рад за місцем проживання.
За додатковими роз’ясненнями з питань призначення житлової субсидії рекомендуємо звертатися до уповноважених представників сільської ради за місцем проживання або до управління соціального захисту населення за адресою: м.Стрий, вул.Б.Хмельницького, 18 (каб. №4), або за телефоном «гарячої лінії» 5-20-22.

Стрий новиниСтрия сайтмістаСтрия Стрийщина новиниСтрийськогорайону2020 245.ua сайтТвогоміста
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі