У Львові відкриють перший в Україні центр для допомоги узалежненим підліткам

У Львові відкриють перший в Україні центр для допомоги узалежненим підліткам

У Львові планують відкрити «Центр підліткової адикції» для комплексної допомоги та профілактики узалежнень серед дітей та підлітків. Це перший в Україні заклад, який включатиме всі рівні надання допомоги — від діагностики глибини проблеми і до формування нових життєвих навичок.

Ініціаторами створення центру є Інститут психотерапії залежності спільно з БФ «Легіон Світла».

Центр, який включатиме відділення постійного та денного перебування, має на меті створити для підлітка стабільні, безпечні умови, в яких зможе нормалізувати його психоемоційний стан, дати інструменти впливу на найбільш важкі прояви залежної поведінки.

 На початковому етапі діяльності «Центр підліткової адикції» розрахований на одночасне перебування 20 дітей та підлітків та реабілітаційної команди з 8 фахівців.

За словами керівника Інституту психотерапії залежностей Світлани Михайлів, «Центр підліткової адикції», як пілотний проект зможе стати національним, а також об’єднувати передові наукові розробки, в тому числі іноземних колег у сфері протидії залежності, матиме достатньо обґрунтованих даних для формування життєздатної державної політики у сфері розвитку дитини.

«До нас щотижня звертаються батьки, які мають проблеми з залежністю дітей. І дуже часто – це повні родини без жодних проблем. Вони не знають, куди звернутись, бояться стигми суспільства та уваги правоохоронних органів. Потреба такого центру надважлива для Львова та області. Тому я обома руками підтримую ідею його відкриття професіоналами у сфері психотерапії залежностей. Як тільки такий центр буде створено, ми зможемо початись боротись з цією проблемою. Однозначно ми лише за те, щоб підтримати цю ідею фінансово на конкурсах грантів від ЛОДА», - розповів Володимир Лис, начальник служби у справах дітей ЛОДА.

Поліція скаржиться, що у випадку виявлення залежних дітей та розповсюджувачів наркотиків, відсутні законні важелі впливу для врегулювання ситуації, тим паче, немає спеціалізованого Центру, куди можна було б скерувати дітей та сім'ї на лікування та реабілітацію.

«Ми часто виявляємо дітей, які розповсюджують та споживають наркотики, але ми нічого не можемо з цим вдіяти. Щоб відправити дитину на лікування необхідно мати дозвіл законного представника. Але що робити у випадку, коли вся сім'я вживає наркотики», -  зазначила Ольга Ковальчук, начальник відділу ювенальної превенції УПД ГУНП у Львівській області.

У існуючих програмах для дітей та молоді не враховано специфіку проблематики залежності, яка вимагає особливих методів втручання на індивідуальному, сімейному рівнях та рівні громади. «Центр підліткової адикції» – це перший в Україні проект, який спрямований надати узалежненим дітям та сім'ям комплексні дієві практики щодо протидії та профілактики узалежнень. 

«Центр підліткової адикції» має включати всі рівні надання допомоги для узалежнених дітей та їхніх сімей.  1-й етап – мотиваційно-діагностичний, де спеціалісти спільно з дитиною і батьками визначають рівень проблеми і потрібні форми втручання. Відповідно до результатів 1-го етапу необхідно визначити методи допомоги - або Відділення постійного перебування, або Денна програма розвитку життєвих навичок. Відділення постійного перебування ґрунтується на біопсихосоціальному підході та принципі повного занурення у терапевтичне середовище з метою вироблення навичок утримання від проявів залежної поведінки.   Денна програма розвитку життєвих навичок спрямована на свідому відмову від залежної поведінки і розвиток внутрішніх можливостей дитини. Така форма роботи дозволяє виокремити дитині стабільні, безпечні умови і за цей час нормалізувати її психоемоційний стан, дати їй інструменти впливу на найбільш важкі прояви власної залежної поведінки. На початковому етапі своєї діяльності «Центр підліткової адикції» розрахований на одночасне перебування 20 дітей та підлітків та реабілітаційної команди з 8 фахівців», - розповідає Світлана Матвіїв, керівник Інституту психотерапії залежності

«Центр підліткової адикції», як пілотний проект, зможе стати національним, а також об'єднувати та впроваджувати передові наукові розробки, в тому числі іноземних колег у сфері протидії та запобіганню залежностей,  матиме достатньо обґрунтованих даних для  формування життєздатної державної політики у сфері розвитку дитини”, - вважає Наталія Чорноус, співзасновник БФ «Легіон Світла», адвокат.

«Моїй дитині було 13 років, коли я стикнулась з цією проблемою і звернулась до поліції, то почула, що вони нічим не можуть мені допомогти. Спеціалізованих центрів, які б комплексно вирішували цю проблему немає. 2 роки ми не могли діагностувати чи дитина дійсно залежна чи ні. У нас було скрутне фінансове становище і ми не знали, що робити. Більше того, коли я зверталась у всі інстанції - то були спроби позбавити мене батьківських прав. Тому я вважаю, що наявність такого центру, який би викликав довіру батьків та об’єднував професіоналів є потребою №1 у сфері захисту та розвитку дітей», - ділиться Наталія Реган, матір дитини, яка бореться з узалежненістю.

Стрий новиниСтрия сайтмістаСтрия Стрийщина новиниСтрийськогорайону2020 245.ua сайтТвогоміста
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі