В Україні скасували адаптивний карантин та поділ на зони епіднебезпеки

В Україні скасували адаптивний карантин та поділ на зони епіднебезпеки, Ірина

Голова МОЗ Максим Степанов повідомив, що в Україні достатньо напружена ситуація з COVID-19, однак повного локдауну країна не витримає.

Про це він заявив 11 листопада на засіданні уряду, повідомляє ТСН.

«У нас COVID-19 розвивається ураганними темпами - і я зараз не перебільшую, я говорю так, як воно є. У нас заповнюються ліжка просто у геометричній прогресії... Для нас, лікарів, я думаю, найкращий спосіб - це застосування повного локдауну не менш, ніж на три тижні... Але, керуючись, спираючись, зокрема на ті розрахунки, які були від Міністерства економіки, від Міністерства фінансів, про те, що говорив прем'єр-міністр України - ми не в змозі витримати повний локдаун», - сказав очільник МОЗ.

За його словами, головна мета заходів, які пропонує Кабмін - максимально допустимо розірвати ланцюг передачі хвороби. А розрив передачі ланцюга можливий тільки за рахунок зменшення контактів між людьми.

«Отже, що ми пропонуємо, які зміни до карантинних обмежень? У зв'язку із розповсюдженням хвороби на всій території країни, ми пропонуємо відмовитися від адаптивного карантину та перейти на загальнодержавний карантин із обмеженнями, які діяли в попередньому варіанті карантину на територіях із «помаранчевим» рівнем епідеміологічної небезпеки для всіх територій», - додав Степанов.

На період карантину в Україні буде заборонено:

 • Проведення масових, культурних, у тому числі концертних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших заходів за участю більше, як 20 осіб. У разі проведення заходів з кількістю учасників до 20-ти осіб, організатор забезпечує дотримання між учасниками фізичної дистанції не менше, ніж 1,5 метри.
 • Крім проведення офіційних спортивних заходів, включених до єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України та матчів командних ігрових видів спорту професійних спортивних клубів без глядачів за умови дотримання учасниками таких заходів відповідних санітарних і протиепідемічних заходів та здійснення обов'язкового щоденного контролю стану учасників.
 • Діяльність кінотеатрів та театрів із заповненістю кінозалів або залів понад 50% місць у кожному окремому кінозалі або залі.
 • Діяльність музеїв, які не забезпечують можливість обмежити кількість відвідувачів у залі з розрахунку одна особа на 20 квадратних метрів приміщення.
 • Здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним транспортом, зокрема перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах, у режимі маршрутного таксі, в електричному, залізничному транспорті, у міському, приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні у кількості більше, ніж кількість місць для сидіння, що передбачено технічною характеристикою транспортного засобу.
 • Проведення дискотек, робота розважальних закладів, нічних клубів, діяльність закладів громадського харчування, ресторанів, кафе, барів, буфетів, закладів з організацією дозвілля.
 • Робота після 22:00 та до 7:00 суб'єктів господарювання з надання послуг громадського харчування: ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, кафетеріїв, буфетів тощо. Крім діяльності з надання послуг громадського харчування і здійснення адресної доставки та замовлень на виніс.
 • Розміщенні відвідувачів у закладах громадського харчування на відстані менше, ніж 2 метри між місцями для сидіння за сусідніми столиками та більше як 4 особи за одним столом без урахування дітей віком до 18-ти років за умови, що відвідувачі заходять до закладу і пересуваються по ньому з вдягнутими засобами індивідуального захисту органів дихання, що прикривають ніс і рот.
 • Діяльність суб'єктів господарювання, які обслуговують відвідувачів, в яких не нанесено маркування для перебування в черзі з дотриманням дистанції між клієнтами не менше, ніж 1,5 метри; не забезпечено працівників засобами індивідуального захисту органів дихання та не здійснюється належний контроль за їх використанням; не забезпечується централізований збір використаних засобів індивідуального захисту в окремих контейнерах
 • Діяльність закладів, що надають послуги з розміщення, крім готелів, установ і закладів, які надають соціальні послуги, реабілітаційних установ для осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, а також санаторно-курортних закладів та стаціонарних відділень первинного та складного протезування, протезно-ортопедичних підприємств, що належать до сфери управління Міністерства соціальної політики.
 • Відвідування закладів освіти здобувачами освіти групами, кількістю більше, як 20 осіб, крім закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної мистецької освіти.
 • Відвідування закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної, спортивної та спеціалізованої мистецької освіти у разі, коли на самоізоляції більше, ніж 50% здобувачів освіти та персоналу закладів освіти.
 • Проведення закладами охорони здоров'я планових заходів з госпіталізації, крім ургентних станів, а також всіх решта планових госпіталізацій, які дозволяються і які залишаються на території країни, відтермінування яких неможливо по показниках здоров'я або життя.
 • Діяльність спортивних залів, фітнес-центрів, які не забезпечують можливість обмежити кількість відвідувачів у залі з розрахунку одна особа на 20 кв. м. приміщення.

Як повідомлялося, в Україні запровадили карантин вихідного дня, очікується, що триватиме від найближчих вихідних і закінчиться наприкінці листопада.

Стрий новиниСтрия сайтмістаСтрия Стрийщина новиниСтрийськогорайону2020 245.ua сайтТвогоміста
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі