Як отримати компенсацію, якщо працівник на самоізоляції через коронавірус

Як отримати компенсацію, якщо працівник на самоізоляції через коронавірус, Ірина

В Україні 39 725 українських працівників, в тому числі 8 200 медиків, які знаходились на самоізоляції від COVID-19, отримали виплати на суму майже 50 млн гривень.

Про це в середу, 11 листопада, на засіданні Уряду розповіла міністр соціальної політики Марина Лазебна, передає пресслужба Мінсоцполітики.

За її словами розмір виплати від Фонду для застрахованої особи складає 50% її середньої зарплати незалежного від страхового стажу працівника, для медичних працівників це100% середньої зарплатні.

Також міністр розповіла, що треба робити працівникам, які мали контакти з особами, що захворіли на COVID-19:

  • перше, що повинен зробити працівник, це звернутися до роботодавця, пояснити, що мав контакт з особою, яка захворіла на COVID-19 та попросити два тижні працювати в дистанційному режимі. Відповідно до рішення уряду, роботодавці на сьогодні мають право перевести своїх працівників на дистанційну (надомну) роботу;
  • якщо такої можливості, з огляду на характер виконуваної роботи або позицію роботодавця, немає, то скористайтесь державною програмою підтримки самоізоляції.

Фонд соцстраху може оплатити період перебування працюючих українців на самоізоляції у разі безпосереднього контакту з хворим на COVID-19.

Для цього працівник має:

  • телефоном у дистанційному режимі звернутись до свого сімейного лікаря, який відкриє листок непрацездатності;
  • щоб отримати від Фонду допомогу, необхідно передати отриманий листок непрацездатності із зазначенням причини непрацездатності «ізоляція від COVID-19 –11» своєму роботодавцю;
  • роботодавець на підставі отриманого від працівника листка непрацездатності оформлює заяву-розрахунок із зазначенням причини непрацездатності – 11, тобто «ізоляція від COVID-19», та передає її до Фонду для здійснення фінансування.

Лазебна зазначила, що з метою протидії поширенню COVID-19 Фондом соцстраху організовано дистанційне приймання заяв-розрахунків від страхувальників, зокрема електронною поштою.

Стрий новиниСтрия сайтмістаСтрия Стрийщина новиниСтрийськогорайону2020 245.ua сайтТвогоміста
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі