• Головна
  • Сьогодні - Міжнародний день боротьби зі СНІДом
10:36, 1 грудня 2020 р.

Сьогодні - Міжнародний день боротьби зі СНІДом

Сьогодні - Міжнародний день боротьби зі СНІДом

Всесвітній день боротьби зі СНІДом з’явився в календарі трохи більше, ніж чверть століття тому - в 1988 році. Цей день – це ще одна нагода привернути увагу суспільства до проблем ВІЛ-інфікованих, замислитись над тим, як запобігти поширенню хвороби та згадати про важливість вчасної діагностики ВІЛ/СНІД.

Проблема ВІЛ-інфекції понад 28 років залишається актуальною для світової спільноти, масштаби поширення ВІЛ набули глобального характеру і постають реальною загрозою соціально-економічному розвитку в більшості країн світу.

Епідемічна ситуація з ВІЛ-інфекції в Україні залишається напруженою – продовжується поширення ВІЛ серед загального населення, зростає захворюваність на ВІЛ-інфекцію/СНІД. Щороку збільшується кількість осіб, які перебувають під диспансерним наглядом у закладах охорони здоров’я служби профілактики та боротьби зі СНІДом.
Епідемія ВІЛ-інфекції продовжує поширюватись. Зростає кількість нових випадків інфікування ВІЛ та захворювання на СНІД. Збільшується число дітей, народжених ВІЛ-інфікованими жінками. Не зважаючи на збільшення питомої ваги статевого шляху передачі ВІЛ, споживачі ін’єкційних наркотиків залишаються основним джерелом поширення ВІЛ-інфекції.

На сьогодні ВІЛ-інфікованим надається безоплатна і доступна (за показаннями) специфічна антиретровірусна терапія, яка продовжує їх життя. Кожному слід пам’ятати: інфікування здебільшого є наслідком власної поведінки людини. Жодна людина у світі не застрахована від зараження вірусом імунодефіциту людини.

Будьте обережними, цінуйте та бережіть кожну неповторну хвилину свого життя.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Стрий #новиниСтрия #сайтмістаСтрия #Стрийщина #новиниСтрийськогорайону2020 #245.ua #сайтТвогоміста #деньборотьбизіСНІДом

Коментарі

Оголошення
live comments feed...