• Головна
  • Уряд та Верховна Рада напрацювали антикризовий план дій щодо зниження тарифів на газ
10:32, 18 січня 2021 р.

Уряд та Верховна Рада напрацювали антикризовий план дій щодо зниження тарифів на газ

Уряд та Верховна Рада напрацювали антикризовий план дій щодо зниження тарифів на газ

Народні депутати спільно з Урядом, НКРЕКП і Антимонопольним комітетом продовжують роботу над вирішенням проблеми тарифів. Про це повідомив голова Львівської ОДА Максим Козицький.

Станом на сьогодні напрацьовано антикризовий план дій, який дозволить знизити ціну на газ, зменшити тариф на розподілі, встановити механізм компенсації для тих, хто користується електроопаленням. У ньому передбачили встановлення фіксованої ціни на газ для населення. На період карантину усі учасники ринку будуть зобов’язані відпускати населенню газ за ціною не вище ніж 6,99 грн за куб.

«Львівська обласна державна адміністрація ще в жовтні зверталася до АТ «Львівгаз» і була проти підвищення тарифів на розподіл газу для населення. Ми зазначали, що збитки підприємство має вирішувати у судовому порядку, а не за рахунок споживачів. Також ми додатково скерували листа до НКРЕКП щодо перегляду тарифу на розподіл блакитного палива для АТ «Львівгаз» та загалом перегляду методики при формуванні вказаного тарифу», - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький.

Фіксована ціна на газ почне діяти уже з 1 лютого. Завдяки цьому економія в платіжках буде на рівні 500-800 гривень.

Таким чином ціна на газ буде нижчою, ніж у 2018-2019 рр. Тоді куб газу коштував 8,50 грн. при мінімальній зарплаті 3 723 грн. Зараз коштуватиме 6,99 грн. при мінімалці – 6 500.

В антикризовому плані також пропонують встановити обмеження на тариф на розподілення газу. Він складатиме не більше ніж 1,79 грн, а середній по Україні буде 1 грн і також почне діяти з 1 лютого 2021 року. Для цього уже готуються необхідні проекти рішень.

«Окрім того, передбачено надання компенсацій для споживачів, які використовують для опалення електроенергію. Вони отримають адресну фінансову допомогу, яка буде покривати різницю між нинішнім тарифом і тим, який діяв до 1 січня 2021 року. Це цільова субсидія, яка буде виплачуватися людям живими грошима. Триває процес технічної реалізації цього задуму», - розповів Максим Козицький.

Нагадаємо, зменшення ціни на розрахунок за природний газ для українців – ініціатива Президента Володимира Зеленського. Відтак, тарифи будуть знижені на 30%.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Стрий #новиниСтрия #сайтмістаСтрия #Стрийщина #новиниСтрийськогорайону2020 #245.ua #сайтТвогоміста #цінинагаз
live comments feed...