• Головна
  • Верховна Рада рекомендувала уряду повернути пільговий тариф на електроенергію до 100 кВт
16:54, 28 січня 2021 р.

Верховна Рада рекомендувала уряду повернути пільговий тариф на електроенергію до 100 кВт

Верховна Рада рекомендувала уряду повернути пільговий тариф на електроенергію до 100 кВт

Парламентарі ухвалили проєкт постанови про заходи, спрямовані на соціальний захист населення, у зв’язку з підвищенням цін на житлово-комунальні послуги. Уряду рекомендують повернути спецтариф на електроенергію до 100 кВт.

Відповідне рішення підтримали 337 народних депутатів України, передає УНН.

«Метою прийняття є вжиття уповноваженими органами державної влади невідкладних заходів у сфері енергетики та житлово-комунальних послуг, спрямованих на захист прав та інтересів громадян України, стабілізацію ситуації на енергетичному ринку України та забезпечення досягнення економічного балансу між інтересами громадян України та держави», — йдеться у повідомленні.

Проектом постанови № 4650 пропонується:

— доручити уряду у місячний строк подати ВРУ пропозиції щодо внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2021 рік” в частині збільшення видатків за бюджетною програмою “Виплата пільг і житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу у грошовій формі”,

— уряду вивчити питання та подати пропозиції щодо внесення змін до законодавства з метою завершення опалювального сезону 2020-2021 рр. на основі системи надання житлово-комунальних послуг населенню, що діяла до 1 січня 2021 року;

Також рекомендувати уряду вжити невідкладних заходів щодо соціального захисту населення від підвищення цін на житлово-комунальні послуги, а саме спільно з НКРЕКП, розглянути можливість:

  • запровадження державного регулювання цін, зокрема, встановлення граничних рівнів торговельної надбавки до тарифів на ЖКП з постачання побутовим споживачам теплової енергії, постачання гарячої води, постачання та розподілу електричної енергії і природного газу, з віднесенням цих послуг, до таких, що мають істотну соціальну значущість;
  • внесення змін до фіксованих цін на електричну енергію з метою встановлення окремого тарифу на електричну енергію, що відпускається населенню, за обсяг, спожитий до 100 кВт·год електроенергії на місяць;
  • внесення змін до фіксованих цін на електричну енергію з метою встановлення окремого тарифу на електричну енергію що відпускається населенню для будинків, обладнаних опалювальними електроустановками та негазифікованих будинків, за обсяг, спожитий до 3000 кВт/год на місяць);
  • розглянути можливість компенсації витрат, понесених побутовими споживачами, що проживають у будинках, обладнаних опалювальними електроустановками та негазифікованих будинках, на оплату послуг з постачання електричної енергії за обсяг, спожитий до 3000 кВт/год на місяць.

Ситуація в Україні

«Тарифну» проблему влада взялася «терміново» вирішувати на тлі протестів. Так, з 1 січня ціна на газ для населення підвищилася, що обурило громадян, які масово почали влаштовувати акції протесту.

18 січня Кабмін затвердив граничну ціну на газ у 6,99 грн за кубічний метр, що має знизити ціну на газ для населення до такого рівня. Згідно з урядовою постановою, ціна діятиме з 1 лютого 2021 року на період дії карантину, але не довше ніж до 31 березня 2021 року.

Правда, ціна на газ від ГК «Нафтогаз України» становить 7,22 грн/куб. Тобто, анонсоване «30-відсоткове» зниження від Шмигаля лише на майже 3,2% або 23 копійки відрізняється від «нафтогазівської» пропозиції. Також варто зазначити, що під час «термінового» вирішення питання «тарифної кризи» представники влади випустили з уваги тарифи на тепло та гарячу воду. При цьому ще в грудні 2019 року Президент України Володимир Зеленський анонсував зниження тарифів для людей на майже 50%.

Майже всі українські газопостачальники опублікували ціни на блакитне паливо для населення в лютому. Одразу сім компаній виставили ціну нижче граничної, а от інші 45 підприємств будуть продавати газ у наступному місяці за рекомендовані Кабміном 6,99 грн за кубометр.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Стрий #новиниСтрия #сайтмістаСтрия #Стрийщина #новиниСтрийськогорайону2020 #245.ua #сайтТвогоміста
live comments feed...