• Головна
  • Відтермінування податкового боргу
14:15, 18 лютого 2021 р.

Відтермінування податкового боргу

Відтермінування податкового боргу

Стрийська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області інформує, що сплату податкового боргу, розмір якого за усіма податками й зборами й платежами, штрафними санкціями та пенею станом на 1 грудня 2020 року не перевищує 6800 гривень, можна відстрочити до 29 грудня 2021 року. Якщо такий борг платник податків сплатить до вказаного терміну, то штрафні санкції та пеня, а також відсотки за відстрочення на зазначену заборгованість, не нараховуватимуться. Такі норми передбачені Законом України від 04 грудня 2020 року № 1072 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2”.

Для того, щоб скористатися таким правом, платнику необхідно до податкової служби, де обліковується борг, подати заяву в довільній формі. Податківці звертають увагу, що для оперативного розгляду заяви, платнику при її заповненні необхідно вказати такі особисті дані:

прізвище, ім’я та по батькові ;

адресу проживання;

індивідуальний податковий номер (ІПН);

номер телефону для можливості уточнення інформації.

Нагадуємо, відстрочення боргу здійснюється без укладення окремого договору. Якщо платник податків не підпадає під дію Закону №1072 (відстроченням можуть скористатися платники податків – фізособи та самозайняті особи), то в місячний термін контролюючий орган надсилає йому відмову у наданні такого відстрочення боргу.

Платник податків, якій сплатив борг достроково, знову повинен про це повідомити контролюючий орган, написавши відповідну заяву.

У разі несплати чи часткової несплати відстроченого боргу до 29 грудня 2021 року, на відстрочені суми, що залишилися непогашеними, відповідно до ст 126, та ст.129.4 Податкового Кодексу України, будуть нараховуватися штрафні санкції та пеня.

Нагадуємо, що у зв’язку з карантинними обмеженнями через Соvіd-19 та для економії власного часу, платник може подати заяву на відстрочення податкового боргу й через приватну частину Е-кабінету.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Стрий #новиниСтрия #сайтмістаСтрия #Стрийщина #новиниСтрийськогорайону2021 #245.ua #сайтТвогоміста

Коментарі

Оголошення
live comments feed...