• Головна
  • Сьогодні Україна вшановує Михайла Вербицького
10:45, 4 березня

Сьогодні Україна вшановує Михайла Вербицького

Сьогодні Україна вшановує Михайла Вербицького

Сьогодні, 4 березня, минає 206-а річниця з дня народження Великого Українця, автора музики Державного Гімну «Ще не вмерла Україна» Михайла Вербицького.

Довідка: Отець Михайло Вербицький – видатний композитор, громадський діяч, автор гімну України «Ще не вмерла Україна» – народився 4 березня 1815 р. у селі Явірник-Руський, що на Надсянні, де його батько Михайло був священиком.
У 1828 р. при перемишльській катедрі владика Іван Снігурський заснував хор, а згодом і музичну школу, в яких співав і навчався Михайло. Згодом Михайло Вербицький вступає до Львівської духовної семінарії. У другій половині 1840-х рр. він пише музику повної Літургії для змішаного хору, яка і сьогодні звучить у багатьох церквах Західної України.


Складні життєві обставини відтягнули М. Вербицького від висвячення на священика і щойно 1850 р. він отримує ієрейські свячення. Кілька років йому доводилося переїжджати з однієї сільської парафії на іншу, аж поки 1856 р. він не осів у селі Млинах на Яворівщині, де прожив решту свого життя. Тут він був парохом у церкві Покрови Пресвятої Богородиці. Дерев’яний храм зберігся до сьогодні, але вже належить до Римо-католицької церкви. Двічі на рік храм відчиняють спеціально для українців, які приїжджають вклонитись могилі Михайла Вербицького.
Багатогранний талант Михайла Вербицького розвивався і розцвів у лоні української Церкви в м. Перемишлі. Саме в цьому місті у стінах Духовної семінарії у 1863 р.він виконав пісню «Ще не вмерла Україна». За однією з версій, Михайло Вербицький прочитав патріотичний вірш Павла Чубинського. Священик залишив велику творчу спадщину – близько 40 церковних солоспівів, музику до театральних вистав, світські пісні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Стрий #новиниСтрия #сайтмістаСтрия #Стрийщина #новиниСтрийськогорайону2021 #245.ua #сайтТвогоміста

Коментарі

Оголошення
live comments feed...