• Головна
  • У Стрию тривають Шевченківські дні
13:22, 9 березня

У Стрию тривають Шевченківські дні

У Стрию тривають Шевченківські дні

У п'ятницю, 5 березня, у міському Будинку культури відбувся урочистий вечір присвячений 207 річниці з дня народження Кобзаря. Народний артист України Святослав Максимчук спільно з чоловічим муніципальним хором “Каменяр” оживили поезію Шевченка бездоганним виконанням.

Не маємо права загасити жодного вогника національної свідомості, які запалив Тарас Шевченко. У ці березневі дні вшановуймо разом великого пророка.

10 березня відбудеться панахида на місці встановлення першого пам’ятника Т.Шевченка на Стрийщині у селі Завадові, початок о 14.00 год.

А в Народному домі села Нежухів того ж дня відбудеться урочистий вечір “Єднаймо Україну Шевченковим словом”, початок о 16.00 год

Довідково: Народився Тарас Шевченко 9 березня (1814-1861) в селі Моринці, що на Черкащині, в сім'ї кріпаків поміщика Енгельгардта. Дуже рано хлопець залишився круглим сиротою. Подальша доля малого Шевченка - аж до викупу його з кріпацтва - була пов'язана з долею Енгельгардта, з Петербургом. Тут Шевченко познайомився з учнем Академії мистецтв Іваном Сошенком, з поетом Євгеном Гребінкою, а згодом - з Карлом Брюлловим і Василем Жуковським, які відіграли в житті Шевченка надзвичайну роль, - у 1838 році викупили його з кріпацтва. Того ж року Шевченка зарахували учнем Академії мистецтв. Навчався він під керівництвом Карла Брюллова. А вже 18 квітня 1840 року з'явилася перша збірка поезій – «Кобзар» - подія величезного значення не тільки в історії української літератури, а й у самосвідомості українського народу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Стрий #новиниСтрия #сайтмістаСтрия #Стрийщина #новиниСтрийськогорайону2021 #245.ua #сайтТвогоміста

Коментарі

Оголошення
live comments feed...