• Головна
  • Сьогодні - Міжнародний день води
16:52, 22 березня 2021 р.

Сьогодні - Міжнародний день води

Сьогодні - Міжнародний день води

Міжнародний день води запроваджений Генеральною Асамблеєю ООН в 1993 році (резолюція № А/RES/47/193 «Проведення міжнародного дня водних ресурсів»). Резолюцією визначено, що враховуючи важливість водних ресурсів у розвитку економічної діяльності і соціального благополуччя, 22 березня кожного року оголошується Міжнародним днем води.

Метою проведення заходів, присвячених цій даті, є привернення уваги до  проблем якості питної води, необхідності охорони водних ресурсів та їх раціонального використання. Вода – це також цінний енергетичний ресурс. У Львівській області працює 3 малі гідроелектростанції загальною потужністю 0,765 МВт.

Минулого року ТОВ «Енергоінвест» отримало дозвіл на розробку проєкту землеустрою для влаштування рибоходу на Явірській МГЕС – це дасть можливість покращити екологічні режими роботи станції.

На різних стадіях реалізації ще ряд проєктів малої гідроенергетики. Дуже важливим є розвиток малої гідроенергетики за умови використання сучасних екологічно-дружніх технологій та збереження біологічного різноманіття флори та фауни річок Львівщини.

Відповідно до домовленостей Міністерства енергетики з представниками  Директорату водних ресурсів та енергетики Королівства Норвегія підготовлено проєкт Угоди щодо інституційної співпраці для удосконалення гідрологічної інформації та процесу ліцензування малих ГЕС.

Згідно  зазначеної Угоди Львівську область визначено пілотною для впровадження процесу ліцензування малих ГЕС.

Крім цього, департамент паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження  облдержадміністрації співпрацює з громадською спілкою ГС «Асоціація «Гідроенергетика України» щодо реалізації «Програми сприяння розвитку малої гідроенергетики України на 2021-2025 роки»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Стрий #новиниСтрия #сайтмістаСтрия #Стрийщина #новиниСтрийськогорайону2021 #245.ua #сайтТвогоміста
Останні новини
Оголошення
live comments feed...