• Головна
  • У Стрию сьогодні поховали маму Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава Шевчука
20:09, 13 квітня

У Стрию сьогодні поховали маму Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава Шевчука

У Стрию сьогодні поховали маму Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава Шевчука

Сьогодні, 13 квітня 2021 року, у Стрию відбулися похоронні богослужіння і погребення п. Віри Шевчук, матері Блаженнішого Святослава. Похоронили її на міському кладовищі.

Заупокійну Божественну Літургію у храмі святих Володимира і Ольги відслужив Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ. Йому співслужили владики УГКЦ, а саме: владика Володимир Війтишин, митрополит Івано-Франківський, владика Ярослав Приріз, єпарх Самбірсько-Дрогобицький, владика Тарас Сеньків, єпарх Стрийський, владика Василь Івасюк, єпарх Коломийський, владика Дмитро Григорак, єпарх Бучацький, владика Йосафат Мощич, єпарх Чернівецький, владика Іван Кулик, єпарх Кам’янець-Подільський, владика Микола Бичок, єпарх Мельнбурський, владика Йосафат Говера, екзарх Луцький, владика Михайло Бубній, екзарх Одеський, владика Теодор Мартиняк, єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської архиєпархії, владика Григорій Комар, єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької єпархії, владика Богдан Манишин, єпископ-помічник Стрийської єпархії, владика Володимир Груца, єпископ-помічник Львівської архиєпархії, владика Петро Лоза, єпископ-помічник Сокальсько-Жовківської єпархії.

Крім того, у поминальних богослужіннях взяв участь владика Едвард Кава, єпископ-помічник Львівської архидієцезії Римо-Католицької Церкви в Україні, який наприкінці богослужіння зачитав лист-співчуття від імені всієї Єпископської Конференції.

На похорон прибуло й кількадесят священників зі Стрия, Львова, Києва, Дрогобича та багатьох інших міст України.

Опісля проповідей та підтримки владик, Блаженніший Святослав виголосив своє слово, в якому від імені покійної матері п. Віри Шевчук, батька Юрія і всієї родини Шевчуків подякував усім за співчуття, увагу, підтримку і допомогу – особливо тим духовним особам і лікарям, які доглядали за його матір’ю в останні роки життя.

Глава УГКЦ зворушено розповів, що останнім часом він мусив втішати дуже багатьох людей, але сьогодні не може втішити самого себе. За його словами, тільки той розуміє біль втрати мами, хто сам його пережив.

«Але я хочу, щоб мій біль сьогодні перетворився на проповідь – проповідь християнської віри у Воскреслого Христа. Проповідь християнської віри у безсмертя людської душі. Проповідь нашої віри у те, що смерть і страждання у житті людини не мають останнього слова. Нам так тяжко відпускати з наших людських обіймів нашу маму!.. Але єдиною нашою втіхою сьогодні є те, що з наших людських обіймів ми її передаємо в обійми самого Бога, який може краще її обійняти, ніж ми, люди, тут, на землі», – зазначив Блаженніший Святослав.

За упокій новопереставленої слуги Божої Віри до храму свв. Володимира і Ольги у Стрию прийшли помолитися чимало вірних, а тисячі людей єдналися в молитві за допомогою онлайн-трансляції, яку проводило «Живе телебачення».

Похоронили п. Віру Шевчук на міському кладовищі у Стрию.

На зображенні може бути: одна або кілька осіб, люди стоять та просто неба

На зображенні може бути: одна або кілька осіб, люди стоять та просто неба

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Стрий #новиниСтрия #сайтмістаСтрия #Стрийщина #новиниСтрийськогорайону2021 #245.ua #сайтТвогоміста

Коментарі

Оголошення
live comments feed...