• Головна
  • Рік Євгена Коновальця та 130-річчя з дня його народження: що запланувала Львівщина
10:44, 7 травня

Рік Євгена Коновальця та 130-річчя з дня його народження: що запланувала Львівщина

Рік Євгена Коновальця та 130-річчя з дня його народження: що запланувала Львівщина

Цьогоріч у червні Львівщина відзначатиме 130-річчя від дня народження полковника Армії УНР, голови проводу українських націоналістів. Окрім цього, 2021 рік проголосили роком Євгена Коновальця.

Про заходи, які заплановані для вшанування його постаті, йшлося 5 травня під час засідання оргкомітету за участю структурних підрозділів Львівської ОДА, обласної ради, дотичних структур, громадськості.

Як розповів керівник департаменту комунікацій та внутрішньої політики Львівської ОДА Дмитро Посипанко у травні, в межах відзначення 106-ї річниці перемоги у бою на горі Маківка, учасником якого був Євген Коновалець, відтворять події бою.

А вже у червні, товариство пошуку  жертв війни «Пам'ять» у співпраці з департаментом проведе театралізоване військово-історичне дійство з нагоди 130-річчя від дня народження Євгена Коновальця у с. Зашків. Дійство стане частиною масштабного традиційного молодіжного фестивалю «Зашків», який проводять на батьківщині Євгена Коновальця. Цього року він триватиме упродовж трьох днів 18-20 червня.

У напрямках культури та освіти заплановані виставки, екскурсії, квести, покази художніх та документальних фільмів, відкриті уроки в закладах освіти про діяльність Є. Коновальця та національно-визвольну боротьбу.

Також проведуть реставраційні роботи та благоустрій територій пов’язаних з Євгеном Коновальцем.

Запланували й промоційні заходи. Це розробка і розповсюдження соціальної реклами, виготовлення сувенірної продукції, показ тематичних теле- та радіопередач тощо.

Як зазначила директор департаменту розвитку Львівської міської ради, в.о. начальника управління культури Львівської міської ради Наталія Бунда, серед запланованих заходів у Львівській територіальній громаді також створення Муралу  у Львові присвяченому Євгену Коновальцю, а також визначення місця, напрацювання технічного завдання та оголошення конкурсу на підготовку проєкту пам’ятника Євгену Коновальцю. Підтримуватимуть і науковців, які вивчають тему Євгена Коновальця. Тут передбачені проведення конкурсу досліджень та проєктів, а також однорічна стипендія.

«Ми відкриті до усіх пропозицій та ініціатив, які дозволять гідно вшанувати таку вагому постать, як Євген Коновалець. Хочемо, щоб цьогорічні заходи, охопили якомога більшу кількість людей, зокрема учнів та молоді, тих, хто сьогодні і надалі творитиме майбутнє нашої держави. Ми маємо гідний приклад для наслідування і про це завжди потрібно пам’ятати», -  зазначив Дмитро Посипанко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Стрий #новиниСтрия #сайтмістаСтрия #Стрийщина #новиниСтрийськогорайону2021 #245.ua #сайтТвогоміста

Коментарі

Оголошення
live comments feed...