• Головна
  • HDMI розетки – необхідність чи надмірність
Новини компаній
16:17, 29 червня 2021 р.

HDMI розетки – необхідність чи надмірність

Новини компаній
HDMI розетки – необхідність чи надмірність, фото-1

HDMI представляє собою цифровий інтерфейс, що використовується для надшвидкої передачі мультимедійної інформації, перш за все зображень, відеофайлів та інших типів графічних даних без втрати якості. Його висока ефективність привела до суттєвого зростання популярності, а відтак практично всі сучасні електронні гаджети, що мають змогу працювати з мультимедіа, обладнуються HDMI інтерфейсом.

Розетка HDMI надзвичайно корисна у домашньому використанні. Зазвичай вона використовується для підключення телевізорів, що підтримують цей формат до загальної мультимедійної мережі будинку чи квартири. Це дозволяє насолодитися зображенням високої чіткості без затримок у передачі даних та необхідності прокладання різноманітних дротових подовжувачів.

Стандарти HDMI

На даний момент виробники електротехнічного устаткування випускають досить багато моделей HDMI розеток з якими можна ознайомитись на сайті www.kontakt-simon.com.pl. Умовно їх можна поділити на п'ять основних типів:

  • Тип А - перший HDMI стандарт, що був уведений в експлуатацію в 2002 році. Має 19 контактів, а деякі моделі оснащуються спеціальними перехідниками;

  • Тип B - оснащений 29ма контактами та має в 2 рази більшу пропускну здатність ніж тип А. Особливого розповсюдження у побутових пристроях не отримав;

  • Тип C - було розроблено в 2006 році. Має дещо зменшену форму інтерфейсу, тому часто називається mini HDMI. Також має 19 контактів але по своїм експлуатаційними параметрами дещо переважає тип А, тому поступово витісняє його;

  • Тип D - ще більш зменшена версія, що отримала назву micro HDMI, як правило нею оснащуються мобільні пристрої. Було розроблено та впроваджено в експлуатацію в 2009 році;

  • Тип E - було розроблено для використання транспортних засобах, має високу ступінь захисту від зовнішніх впливів у тому числі вібрації та перепадів температур. У побутовій техніці практично не зустрічається.

Типи розеток

Існує два типи HD розеток:

  • Пасивні. Діляться на два підтипи, призначені для прийому та передачі сигналів. Так зустрічаються моделі, що мають на лицьовій панелі два відповідних виходи. Також можуть бути додатково обладнані окремими роз'ємами для передачі звуку, bnc роз'ємом для коаксіального (антенного) кабелю і т.і. Одним з небагатьох недоліків пасивних HDMI розеток  є труднощі при передачі інформації на відстань більше 10 м.

  • Активні. Може передавати сигнал високої чіткості  на відстань до 45 м. У її конструкції передбачений підсилювач, а під'єднання може виконуватися за допомогою звичайного кабелю вита пара.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...