• Головна
  • У Стрию Сестри Служебниці відкрили новозбудований дитсадок
11:34, 2 вересня

У Стрию Сестри Служебниці відкрили новозбудований дитсадок

У Стрию Сестри Служебниці відкрили новозбудований дитсадок

1 серпня 2021 року у Стрию відбулося урочисте відкриття та освячення новозбудованого дитсадка (захоронки).

Будовою опікувалося Згромадження Сестер Служебниць СНДМ. 

Садочок розташований на території, де монастир Сестер Служебниць діяв  ще з 30-х років ХХ століття. Вже, у наші часи, Сестри опікувалися дистадком біля  монастиря, але він був невеличкий за площею і не міг вмістити всіх охочих.  Новий садок вмістить 60 дітей, яких розподілять у 3 групи.

Про це повідомила провінційна настоятелька Згромадження Сестер Служебниць НДМ в Україні, с. Мирослава (Яхимець): “Ще на самих початках нашого Згромадження, головна ціль, чому ми постали – це було засновувати захоронки, тобто дбати про виховання маленьких дітей. І вже у перший рік, коли виникло наше Згромадження, у Жужелі була захоронка, яку відвідували майже 50 дітей. І потім, у різних місцевостях Львівської та Станіславівської області було дуже багато таких захоронок. У Стрию , на початку ХХ століття, було 2 захоронки і  1 сиротинець. Потім радянська влада все це відібрала і лише у 90-тому році нам віддали історичне  приміщення монастиря.І ми працювали тут у різних ділянках: при парафії, катехизували дітей, при церкві. І отримували від батьків запит, щоб ми відновили історичну справедливість і таки відкрили захоронку для дітей. У 2008 році у невеличкому домі біля монастиря почав діяти дистадок на честь св. Йосифа, яким опікувалися Сестри Служебниці. Щороку тут виховувалося 20, чи більше дітей. І ми щороку бачили, що наші можливості менші від потреби. Тому вирішили розширити цей заклад. і у 2013 році наша попередня Провінційна Рада написала проєкт з проханням до закордонних доброчинців з проханням допомогти спорудити новий дитсадок. Довго тривала розробка проєктної документації. У 2019 році ми розпочали цю будову і сьогодні ми її завершили та дякуємо Богові, що завдяки усім добродіям, які долучилися, ми маємо таке гарне приміщення, де буде виховуватися приблизно 60 дітей, є 3 групи”.

Очолив освячення новозбудованого садочку єпископ-помічник Стрийської єпархії УГКЦ Владика Богдан  у співслужінні із собором священників.

Подячними грамотами Сестри Служебниці відзначили тих, хто працею своїх рук, доброчинними внесками та стараннями посприяв у будові. Особливо ж поядкували своїй співсестрі – с. Еманнуїлі (Харишин), яка була відповідальною за цю будову і реалізацію цього проєкту у життя.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Стрий #новиниСтрия #сайтмістаСтрия #Стрийщина #новиниСтрийськогорайону2021 #245.ua #сайтТвогоміста

Коментарі

Оголошення
live comments feed...