• Головна
  • Понад 47% українських сімей з дітьми живуть у бідності – ЮНІСЕФ
14:22, 13 жовтня 2021 р.

Понад 47% українських сімей з дітьми живуть у бідності – ЮНІСЕФ

Понад 47% українських сімей з дітьми живуть у бідності – ЮНІСЕФ

В Україні рівень бідності сімей із дітьми – 47,3%. В сім’ях без дітей – 34%.

Про це повідомляється у спільному звіті  щодо дитячої бідності ЮНІСЕФ та Інституту демографії та соціальних досліджень імені Птухи, передає «Ліга.Life»

Рівень бідності також вищий у великих сім’ях з трьома або більше дітьми та в сім’ях із дітьми до трьох років.

Водночас згідно з аналітичним оглядом, що доповнює звіт: 1,1 мільйона осіб змогли втриматися над межею бідності під час пандемії, завдяки програмам соціальної допомоги.

Програми підтримки дітей запобігли бідності 149 000 дітей.

«Ми особливу увагу приділили адресним програмам для родин з дітьми, які потрапили в зону найбільшого ризику бідності під час пандемії та карантинних обмежень«, – повідомляє міністр соцполітики України Марина Лазебна.

За її словами, допомога малозабезпеченим сім’ям зросла на 80%. До 1 липня 2020 року розмір допомоги на дітей для таких сімей становив 85% від прожиткового мінімуму, зараз – 130% на кожну дитину. 

Близько 300 тисяч сімей отримали таку допомогу, каже Лазебна.

«Ми надавали допомогу на дітей фізичним особам-підприємцям, які через локдаун вимушено зупинили діяльність. Збільшили нормативи споживання комунальних послуг у програмі субсидій, щоб забезпечити дітям можливість дистанційного навчання«, – розповідає вона.

Збільшилася також допомога на дітей, які перебувають під опікою або піклуванням. Зростання склало до 75%. 

Зараз державна соціальна допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування становить 2,5 прожиткові мінімуми, а для дітей з інвалідністю –  3,5 прожиткові мінімуми. 

Запровадили програму допомоги безробітним з малозабезпечених родин у відкритті власної справи й передбачили фінансування на це в державному бюджеті. 

Лазебна зауважує, що з ризиком відібрання дітей у 2020 році зіштовхнулись понад 7 тисяч сімей, у яких виховувались майже 15 тисяч дітей.  

«І для мене особисто важливим результатом є те, що ці сім’ї отримали необхідні саме їм соціальні послуги після індивідуальної оцінки потреб. Це зберегло родини для 14 тисяч дітей. Ці діти матимуть краще майбутнє», – підкреслює вона.

«Усі діти мають право на високі стандарти життя, які  дозволять  їм реалізувати себе. ЮНІСЕФ продовжить підтримувати партнерів у роботі над аналізом причин дитячої бідності і її впливу на розвиток дитини. Ми посилимо нашу технічну підтримку для ефективної відповіді у сфері соціального захисту та   забезпечення  моніторингу  прогресу подолання бідності для кожної дитини», —  додає Мурат Шахін, голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Стрий #новиниСтрия #сайтмістаСтрия #Стрийщина #новиниСтрийськогорайону2021 #245.ua #сайтТвогоміста

Коментарі

Оголошення
live comments feed...