• Головна
  • Чому ламаються пластикові вікна? Як ви можете запобігти поломкам вікна?
Новини компаній
13:14, 24 січня

Чому ламаються пластикові вікна? Як ви можете запобігти поломкам вікна?

Новини компаній

Чому ламаються пластикові вікна? Як запобігти поломкам?

Пластикові вікна досить надійні - але іноді вони все ж таки виходять з ладу. Найчастіше це відбувається через кілька років експлуатації, але поломка може статися майже відразу після установки.

Сервіс по обслуговуванню вікон "Енфілд Віндовс ремонт вікон та дверей" ділиться з читачами нашого сайту причинами, чому пластикові вікна ламаються і як цьому запобігти.

майстер по ремонту вікон

майстер по ремонту вікон

Причини поломок пластикових вікон

Всі причини поломок пластикових вікон можна розділити на 3 групи:

  1. Виробничі дефекти. Використання неякісних матеріалів та недотримання технології виробництва призводить до того, що вікно виходить з ладу. Приклади – негерметичний склопакет, тріщини на зварних швах.

  2. Несправності в результаті неправильного монтажу. Якщо вікно встановлювали непрофесіонали — можлива поява тріщини на профілі/склопакеті або некоректна робота фурнітури.

  3. Поломки, що виникли під час експлуатації. Відсутність догляду прискорює природне зношування механізмів, і вони ламаються - особливо при інтенсивній експлуатації.

Більшість поломок пластикових вікон, які виявляються не відразу, виникають у результаті причин третьої групи. Виробничий брак та недоліки монтажу виявляються швидко - а от якщо за вікном не доглядати, то проблема може стати актуальною і через 5-10 років після встановлення.

Чому без належного догляду вікна ламаються?

Вихід вікна з ладу в результаті недбалої експлуатації проблема дуже поширена.

ремонт пластикового вікна

ремонт пластикового вікна

Крім випадкових пошкоджень (подряпини на профілі, тріщини в склопакеті) є ще кілька типових сценаріїв:

  • Перекіс або деформація стулки. Стулка провисає на петлях під власною вагою або деформується. В результаті фурнітура перестає працювати, як потрібно – для відкривання та закривання доводиться докладати зусиль. Згодом проблема посилюється, і навантаження на механізм фурнітури зростає. Можливі результати - поломка механізму фурнітури або поломка ручки при додатковому надлишковому зусиллі.
  • Відсутність догляду за фурнітурою. Мінімум двічі на рік фурнітурний механізм пластикового вікна потрібно чистити та змащувати. Нехтування чищенням та змащенням, а також використання непридатного мастила (наприклад, рослинної олії) небажані. Пил і сміття змішуватиметься з олією та формуватиме щільну масу. В результаті навантаження на фурнітуру зросте, що незабаром призведе до його поломки.

Відсутність або недолік мастила також підвищують тертя та сприяють розвитку корозії. Тобто ще дві причини в скарбничку потенційних поломок. 

  • Відсутність догляду за ущільнювачем. Ущільнюючі контури ефективно працюють тільки поки вони еластичні. Щоб вони зберегли еластичність, їх також потрібно очищати і змащувати не менше двох разів на рік. Якщо нехтувати таким доглядом — ущільнювач або задубне, або «розсохнеться» і на ньому з'являться тріщини. У будь-якому випадку результат - зростання тепловтрат і поява протягів. 

Важливо! Поява тріщин або втрата еластичності - 100% причина заміни ущільнювача. Відновити пошкоджений внаслідок неналежного догляду ущільнювач неможливо.

Що робити, щоб поломки виникали рідше?

За першими двома пунктами рішення очевидні - замовляти пластикові вікна варто у компаній із хорошою репутацією, а монтаж доручати кваліфікованим майстрам. 100% гарантії це не дає — але у разі поломки можна буде знайти відповідального та домогтися усунення дефекту.

Із третьою групою причин — поломками внаслідок неналежного догляду — також усе досить просто. Мінімум двічі на рік потрібно:

  • Проводити чищення та мастило фурнітури.
  • Чистити та змащувати віконний ущільнювач для підтримки еластичності.
  • Виконувати регулювання фурнітури, щоб стулка не провисала і не чіплялася обрамлю.

Крім того, з появою проблем у роботі фурнітури, викликаних провисанням, перекосом або деформацією стулки, не можна відкривати та закривати вікно з додаванням зусилля. У таких ситуаціях необхідно провести регулювання фурнітури, відкоригувавши положення стулки на петлях.

ремонт вікон у Львові

ремонт вікон у Львові

Виконати всі пункти цього переліку можна і самостійно. Але якщо не знаєте, як відрегулювати пластикове вікно або не впевнені у власних силах, варто звернутися до фахівців з ремонту та сервісу ПВХ конструкцій. Вони проведуть обслуговування пластикового вікна, і це дозволить вам не лише користуватися конструкцією з максимальним комфортом, а й уникнути дорогого ремонту! Компанія "Енфілд Віндовс" виконує регулювання пластикових вікон у Львові, та найближчому передмісті Львова. На сторінці компанії ви також можете прочитати реальні відгуки клієнтів, які вже замовили послуги з ремонту вікон. Окрім Львівської області, сервіс надає послуги у столиці України, тому якщо у вас є потреба замовляйте ремонт пластикових вікон у Києві у “Енфілд Віндовс”.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...