Відпочинок у Стрию та недалеко від Стрия

Відпочити у Стрию можна на річці Стрий чи недалеко у лісі. Подихати свіжим повітрям та відволіктись від міської метушні. Околиці м. Стрия також неперевершені для відпочинку. Недалеко можна відвідати Скелі Довбуша чи Водоспад Камянка. Відчути дух середньовіччя можна відвідавши Тустань. Є багато приватних баз відпочинку, які радують стриян та туристів нашого міста. Географічно Стрий знаходиться дуже близько до таких визначних курортів, як Моршин, Трускавець чи Східниця. Для активного відпочинку є річка Дністер (рафтинг по Дністру), скелелазіння (скелі Довбуша або Чортові скелі біля Винник) чи стрибки з парашута в с. Крупське чи на аеродромі Цунів біля м. Городок. Якщо ви дійсно бажаєте відпочити, то точно знайдете той вид відпочинку, який вам припаде до душі.

ТУСТАНЬ

Тустань (Наскельна дерев’яна фортеця Тустань знаходиться поблизу села Урич (Сколівський район, Львівська обл.), та розташована на скелях-пісковиках, висотою 85 метрів. До комплексу входять: Камінь, Гострий Камінь, Мала Скеля, Жолоб (Орел). Виникла оборонна споруда в ІХ столітті, як митний та оборонний пункт, заснований племенами Білих Хорватів.

Тустань є унікальною пам'яткою давньоруської архітектури домонгольського періоду. В 1994році Постановою Кабінету Міністрів України створено Державний історико-культурний заповідник "Тустань".

Древня наскельна фортеця — не єдине, що вабить туристів до крихітного селища Урич. Щороку в перших числах серпня тут проводиться фестиваль давньоруської та середньовічної культури “Ту Стань!”. На нього зазвичай запрошують панів та панянок реконструкторів, які кохаються на добі Київської Русі. Також уявні двері фестивалю відчинені для танцюристів середньовічних танців, музик, ремісників та майстрів, що шукають нагоди презентувати власні вироби. Знавці історії можуть знайти принагідну аудиторію для своїх лекцій, а туристи — просто приємно провести час, долучитись до веселощів і “помацати” історію руками. Для чого вам підручники, коли ви можете побачити Середньовіччя на власні очі? Квиток за участь у фестивалі, традиційно, коштує небагато.

ВОДОСПАД "КАМ'ЯНКА"

Водоспад Кам’янка – це місце, яке радо прийме вас не тільки на одноденні канікули, а і на еко-відпочинок з наметовим містечком на вікенд. Мальовничий пролом в гірському хребті в поєднанні з рушійною силою води послужив підставою для створення водоспаду, який став одним із улюблених місць відвідувачів Західної України. Кам’янка по праву завоював ім’я найбільш відомого і живописного водоспаду у Львівській області. Ще більш чаруючим водоспад робить територія на якій він розмістився, а саме - схили Національного природного парку «Сколівські Бескиди». Якщо ви хочете побачити Кам’янецький водоспад у розпалі його краси, то приїжджайте сюди на початку весни, або ж після дощового червня, адже вода хлюпотатиме з неймовірною силою, а сама річка Кам’янка буде максимально повноводна в цей час. Водоспад- це не єдине місце для обов’язкового відвідування, адже поруч розміщені долини, печери, скелі, мінеральні джерела. Сумістити прекрасне зі здоровою та активною прогулянкою – це те, що найбільш влучно характеризує вихідні на водоспаді Кам’янка. Не потрібно хвилюватися, якщо ви подорожуєте з дітьми, адже кожен знайде собі справу до душі, а малі натуралісти точно не залишаться незайнятими.

СКЕЛІ ДОВБУША

Скелі Довбуша – місце, яке заворожує своєю красою та загадковістю, неймовірною історією та таємничістю. В народі їх часто називають місцем сили та енергії. Заповідна зона з віковими деревами і високими скелями з обрисами химер розмістилась на кордоні Львівської та Івано-Франківської областей. Це місце давно полюбились не тільки альпіністам, але і туристам, які віддають перевагу активному відпочинку. Довга дорога, в кінці якої винагородою стане насолода краєвидами, могутністю природи, свіжістю повітря. Це місце манить не тільки своєю флорою, а і містичністю та загадковою історією про Олексу Довбуша – ватажка опришків. Історики та географи стверджують, що на місці теперішніх скель Довбуша раніше було блакитне, глибоке море, яке і зробило строкате каміння таким витонченим і гладеньким, а ліси такими високими та густими. Скелі лягли в сюжет не одного фільму, п’єси, вірша, вони полюбились, як українським, так і закордонним митцям. Чого тільки варта низка поезій Івана Франка. Відпочити від міського руху, закутатись в обійми природнього, справжнього, лісного. Якщо ваша душа потребує саме цього, то варто зірватися з місця і поїхати вражатися тими самими скелями Довбуша

ВОДОСПАД "ГУРКАЛО"

Неподалік від міста Сколе, що у Львівській області розмістився водоспад Гуркало, назва якого повністю відповідає його характеру. Не зважаючи на зовсім невелику висоту – всього 5 м, водоспад заворожує своїм гуркотом та силою, особливо в період танення снігів та дощів. Водоспад впадає у прозоре водне плесо, яке грає зайчиками на сонці, а найбільш сильно - на світанку. Каламутна вода, яка стрімко ллється з гори Парашки захоплює та лякає одночасно. Водоспад Гуркало – це ідеальне місце для спокійного сімейного відпочинку одного дня. Поруч з ним широкі зелені галявини, які чудово підійдуть для пікніка, активних ігор на свіжому повітрі, святкувань. Це місце не так популярне серед туристів, тому сюди можна приїхати за спокоєм і єднанням з природою. Чисте повітря очищує думки, а навіть один день поруч із водною стихією дозволяє оздоровити тіло. Якщо ж ви надаєте перевагу відпочинку з наметами, то не варто відмовлятися від цього, подорожуючи до водоспаду Гуркало, адже поруч є безліч зручних місць для облаштування місця на ночівлю. Добратися до водоспаду не складно, але потрібно бути фізично підготовленим. Подолавши невеликий маршрут ви отримаєте насолоду у вигляді дива природи.

права11